Mimo iż żadnej terenowej grze AR nie udało się jeszcze powtórzyć sukcesu Pokémon GO, z miesiąca na miesiąc rośnie liczba nowych produkcji tego typu dostępnych w App Store. Najnowszą z nich jest The Walking Dead: Our World.

Big 96728e00 094b 4fba 86b9 5ed5a0e70967

Wspomniana gra bazuje na serialach i komiksach z serii The Walking Dead, opowiadających o ludziach próbujących przetrwać w świecie opanowanym przez żywe trupy. W Our World, podobnie jak w większości terenowych gier AR, wiele elementów rozgrywki wiąże się bezpośrednio z miejscem, w którym znajduje się gracz. Podczas gry widzimy mapę naszej okolicy, z zaznaczonymi na niej różnego rodzaju zadaniami. Podczas gdy niektóre z nich wymagają przemieszczenia się w pobliże znacznika, inne można wykonać nawet znajdując się dwie ulice dalej. W trakcie walki z żywymi trupami gra przekształca się w prostą strzelankę rozgrywającą się w rzeczywistości rozszerzonej (oczywiście jeśli posiadamy urządzenie obsługujące ARKit).

Gra The Walking Dead: Our World dostępna jest do pobrania z App Store za darmo, lecz oferuje ona opcjonalne mikropłatności.

Pobierz The Walking Dead: Our World