Studio Niantic znane jest za sprawą swoich terenowych gier AR dla systemów iOS i Android, takich jak Ingress czy szalenie popularne swego czasu Pokémon Go. Pod koniec 2017 roku zapowiedzieli oni nową grę osadzoną w uniwersum Harry'ego Pottera, noszącą tytuł Harry Potter: Wizards Unite. Do niedawna projekt ten był jednak spowity aurą tajemnicy, a sami twórcy ograniczali się do publikowania co jakiś czas lakonicznych zapowiedzi, bardzo ogólnikowo opowiadających o tym, czego możemy spodziewać się po ich nowej grze. Dopiero wczoraj ujawniono wreszcie pierwsze konkretne informacje na temat samej rozgrywki.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Harry Potter: Wizards Unite będzie czerpać pełnymi garściami z poprzednich gier studia Niantic. Gracze wcielą się w niej w pracowników specjalnej instytucji powołanej przez Ministerstwo Magii i Międzynarodową Konfederację Czarodziejów, której zadaniem jest ukrywanie magicznych zjawisk przed zwykłymi ludźmi. W praktyce będzie sprowadzać się to do podróżowania do wskazanych na mapie miejsc i wykonywania tam określonych zadań (przeważnie polegających na rzucaniu rozmaitych zaklęć, co wiąże się z kreśleniem palcem różnych wzorów na ekranie smartfona) lub zbierania różnego rodzaju przedmiotów (m.in. jedzenia przywracającego energię i składników pozwalających tworzyć mikstury). Niektóre wyzwania o wyższym stopniu trudności będą wymagały od graczy łączenia się w kilkuosobowe drużyny.

W grze nie zabraknie też jednak zupełnie nowych elementów, takich jak chociażby system rozwoju postaci przypominający gry RPG. Gracze będą mogli wybrać jedną z trzech dostępnych klas - aurora, magizoologa i profesora - oraz wykorzystywać zdobyte doświadczenie do poprawiania swoich statystyk i umiejętności. Ciekawie prezentują się też portale, za pośrednictwem których będzie można przenieść się do różnych miejsc znanych z książek i filmów o Harrym Potterze, przedstawionych w formie trójwymiarowych lokacji, które będzie można zwiedzać korzystając z rzeczywistości rozszerzonej.

Gra Harry Potter: Wizards Unite ma pojawić się w App Store jeszcze w tym roku, jednak dokładna data premiery nie została jak na razie ujawniona. Podobnie jak poprzednie gry studia Niantic będzie to tytuł typu freemium, dostępny do pobrania za darmo jednak oferujący liczne okazje do wydania realnych pieniędzy.

Źródło: Harry Potter: Wizards Unite


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.