Od pewnego czasu Apple przestało raportować ilość sprzedanych iPhone'ów w danym kwartale. Wcześniej informacje te były podawane podczas kwartalnych sprawozdań finansowym. Tymczasem analitycy firmy IHS twierdzą, że w okresie od stycznia do marca amerykański producent sprzedał 43,2 miliona telefonów. Przełożyło się to na 14-procentowy udział w rynku smartfonów.

Na pierwszym miejscu uplasował się Samsung. Dzięki sprzedaży niemal 71 miliona smartfonów, firma uzyskała 22-procentowy udział w rynku. Drugie miejsce zajął Huawei ze sprzedażą niewiele ponad 59 milionów urządzeń (18% udziału). Natomiast za Apple uplasowały się między innymi Xiaomi (24,7 mln/8%), Vivo (24,3 mln/8%) oraz LG. Koreański gigant sprzedał zaledwie 8,5 miliona telefonów. Przełożyło się to na 3-procentowy udział w rynku.

W pierwszym kwartale tego roku wszyscy producenci sprzedali łączenie 323,8 milionów smartfonów. Jest to spadek to 6,3-punkta procentowego względem analogicznego okresu rok wcześniej (345,6 mln).

Należy zauważyć, że wyniki podane przez IHS dotyczące Apple różnią się znacząco od tych zaprezentowanych przez IDC. W przypadku innych producentów są one bardzo zbliżone.

Dwa dni temu Cunterpoint Research opublikował wyniki badań, które wskazują, że Apple Watche są najpopularniejszymi smart zegarkami.

Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.