Najpopularniejszy z dostępnych pakietów Creative Cloud już wkrótce może podrożeć. Adobe po cichu wprowadziło nową, znacznie wyższą cenę dla planu fotograficznego obejmującego aplikację Adobe Photoshop CC oraz Lightroom Classic.

Już na wstępie uspokajam, że podwyżka ceny planu Fotograficznego jest jedynie eksperymentem ze strony Adobe. Dość duże poruszenie wywołała informacja, że jeden z najpopularniejszych pakietów miałby kosztować aż 19,99 dol./24,59 euro w miesięcznym abonamencie. Warto przypomnieć, że stara cena wynosi obecnie 9,99 dol/12,29 euro.

W droższym pakiecie zamiast 20 GB dostępnej przestrzeni w chmurze użytkownik otrzymałby 1 TB wolnego miejsca. Poza tym wciąż mógłby korzystać z aplikacji Adobe Photoshop CC oraz Adobe Lightroom Classic.

W oficjalnym oświadczeniu przesłanym dla serwisu PetaPixel, amerykański producent stwierdził, że od czasu do czasu są prowadzone testy na stronie Adobe.com, które obejmują szereg elementów, w tym również rozmaite warianty planów. Wygląda na to, że droższa oferta będzie tylko jednym z dodatkowych wariantów.

Duże poruszenie wśród osób korzystających z pakietu Fotograficznego może dać firmie Adobe jasny sygnał, że podwyżka nie spotka się z entuzjastycznym przyjęciem. Chęć zarobienia pieniędzy może skończyć się dla nich utratą wielu użytkowników, którzy i tak nie zawsze są zadowoleni z tego, jak działają poszczególne aplikacje.

Źródło: MacRumors

Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.