Kilka dni temu pisaliśmy tym, że w najbliższym czasie w indyjskiej fabryce firmy Foxconn ma ruszyć próbna seria produkcji iPhone'ów X. Jak donosi The Economic Times, w lipcu tego roku firma ma rozpocząć się produkcję tych iPhone'ów w fabryce zlokalizowanej w mieście Chennai, we wschodniej części Indii.

Władze firmy Foxconn planują dywersyfikację oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych by w fabrykach zlokalizowanych poza granicami Chin możliwe było produkowanie coraz większej gamy produktów, w tym najnowszych modeli iPhone'ów.

Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się informacje o tym, że Foxconn zainwestował 356 milionów dolarów w rozbudowę indyjskiego zakładu, tworząc przy tym aż 25 000 nowych miejsc pracy.

Warto przypomnieć, że produkcja iPhone'ów w Indiach może spowodować obniżenie kosztów ponoszonych przez Apple, ponieważ pozwoli uniknąć 20% cła, które na produkowane u siebie produkty narzucają obecnie Chiny.

Co więcej, Apple obniżyło ostatnio cenę iPhone'ów XR na indyjskim rynku aż o 25%. Tylko jedna czwarta mieszkańców Indii posiada smartfona, a cena większości sprzedawanych tam smartfonów nie przekracza 250 dolarów.

Źródło: MacRumors za EconomicTimes

Ważna informacja:
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sklep MyApple przygotował dla naszych czytelników dodatkowy 10% rabat. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: WesolychSwiat. Kod jest ważny do 22 kwietnia 2019 roku.