Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że na chińskim rynku obniżone zostały ceny niektórych produktów Apple. Przyczyną obniżki było zmniejszenie stawki podatku VAT, który przyczynić się ma do pobudzenia gospodarki tego kraju. Co ciekawe, na łamach serwisu Reuters pojawiła się dziś informacja o obniżeniu ceny iPhone'a XR w Indiach aż o 25%.

Według informacji, cena iPhone'a XR z pamięcią 64 GB została zmniejszona o co około 17900 rupii, czyli niecałe 260 dolarów. Co więcej, Apple ma podobno zmienić swoją strategię i obniżyć ceny innych urządzeń, w zależności od popytu na nie. Tańsze są także dwa pozostałe warianty iPhone'ów XR.

Mówi się, że Apple planuje podbić nowe rynki, ponieważ te, na których dotychczas popyt na ich urządzenia był duży są już nasycone.

W Indiach tylko co czwarty mieszkaniec tego kraju posiada smartfona, więc ten rynek jest dla Apple łakomym kąskiem. Problemem jest jednak to, że ponad 75 procent smartfonów sprzedawanych w tym kraju kosztuje mniej niż 250 dolarów. Jest to zatem rynek bardo wrażliwy na cenę.

Warto również przypomnieć, że firma Foxconn planuje przenieść produkcję niektórych modeli iPhone'ów do Indii. Produkcja iPhone'ów w w tym kraju może przyczynić się do obniżenia kosztów ponoszonych przez Apple, ponieważ pozwoli uniknąć 20% cła, które na produkowane u siebie produkty narzucają obecnie Chiny.

Źródło: MacRumors za Reuters