Jak donosi Bloomberg, w najbliższym czasie w indyjskiej fabryce firmy Foxconn ma ruszyć próbna seria produkcji iPhone'ów X.

Informacje pochodzą od anonimowych osób powiązanych z tym dostawcą Apple. Jeśli próby zakończą się sukcesem, to już wkrótce ruszy tam regularna produkcja tych urządzeń.

Firma Foxconn rozważa rozbudowę swoich zakładów produkcyjnych w Indiach. Chce w ten sposób dywersyfikować łańcuch dostaw i przynajmniej cześciowo uniezależnić się od Chin. Większość modeli iPhone'ów produkowanych jest obecnie z fabrykach Foxconnu zlokalizowanych właśnie w tym kraju. Jak wiadomo, obecne stosunki gospodarcze Stanów Zjednoczonych i Chin nie należą do najlepszych. Taki ruch największego z dostawców Apple jest więc dla firmy z Cupertino korzystny.

Produkcja iPhone'ów w Indiach może również przyczynić się do obniżenia kosztów ponoszonych przez Apple, ponieważ pozwoli uniknąć 20% cła, które na produkowane u siebie produkty narzucają obecnie Chiny.

Udział Apple w indyjskim rynku smartfonów spadł w 2018 roku o jeden procent w porównaniu do roku 2017. W poprzednim roku indyjscy konsumenci kupili ponad 140 milionów smartfonów, ale tylko 1,7 miliona z nich stanowiły iPhone'y. Na małą popularność smartfonów Apple w Indiach wpływa ich wysoka cena. Tamtejsi klienci najczęściej sięgają po produkty Xiaomi.

Źródło: MacRumors za Bloomberg