Od lat wiadomo było, że projekt iPhone'a narodził się podczas prac nad iPadem. I to prace nad tym drugim urządzeniem zostały wstrzymane, by dać pierwszeństwo temu pierwszemu. Wiadomo też było, że pierwsze prototypy, które nie przypominały nawet za bardzo iPhone'a nosiły kodowe oznaczenia „M68” i „Purple 2”. Serwis The Verge publikuje dzisiaj zdjęcia jednego z nich.

Pierwszy prototyp iPhone'a wyglądał jak płyta główna komputera stacjonarnego. Przeznaczony był on dla inżynierów pracujących nad oprogramowaniem oraz modułami odpowiadającymi za komunikację radiową. Widoczny na zdjęciach model posiada dołączony przedni panel właściwego iPhone'a, ale cześć z prototypów, była go pozbawiona, właśnie po to, by nie dawać pracownikom jakichkolwiek wskazówek co do ostatecznego wyglądu iPhone'a. Co ciekawe prototyp w postaci zbliżonej do płyty głównej stacjonarnego komputera wyposażony był w szereg różnych portów, z których korzystali inżynierowie w tym port LAN czy tradycyjne gniazdo telefoniczne (pozwalało podłączyć prototyp do naziemnej linii telefonicznej i testować połączenia głosowe). Na płycie znalazły się także znany z iPodów i pierwszych kilku modeli iPhone'ów i iPadów port 30-pinoowy, gniazdo karty SIM.

Na płycie znajduje się też sporo różnego rodzaju gniazd pozwalających na podłączenie różnych urządzeń mierniczych, znalazło się też miejsce na baterię, czujnik zbliżeniowy. Płytę można było też podłączyć do zewnętrznego monitora, jeśli dostarczona była w wersji bez wyświetlacza.

Źródło: The Verge