Dziś w sieci oprócz doniesień dotyczących tegorocznych iPhone'ów oraz MacBooków pojawiły się informacje związane między innymi z zegarkiem Apple Watch, ładowarką AirPower oraz odświeżonym iPodem.

Zdaniem Ming Chi-Kuo, który powołuje się na swoje źródła powiązane z łańcuchem dostaw, w pierwszej połowie tego roku Apple wprowadzi do sprzedaży matę ładującą AirPower, odświeżonego iPoda oraz nową wersję słuchawek AirPods. W przypadku iPoda zmiana będzie prawdopodobnie niemal kosmetyczna, ponieważ urządzenie będzie miało jedynie lepszy procesor oraz być może poprawiony aparat. Bryła pozostanie ta sama. Natomiast odświeżone słuchawki mają cechować się wsparciem dla Bluetooth 5.0 oraz nowym etui, które będzie można ładować indukcyjnie.

W przypadku zegarka Apple Watch podobno amerykański producent zamierza wprowadzić ponownie ceramiczną obudowę, a funkcja pomiaru EKG będzie dostępna w kolejnych krajach. Kwestia powrotu do takiej obudowy jest o tyle interesująca, że w zeszłorocznych modelach, Apple zrezygnowało z tego materiału.

Warto przypomnieć poprzednie doniesienia sugerujące, że słuchawki AirPods drugiej generacji będą cechowały się lepszym dźwiękiem oraz zmianami wizualnymi.

Źródło: MacRumors