Ming-Chi Kuo przewiduje zmiany w tegorocznych liniach komputerów Apple. Najmniejszy MacBook Pro zyska więcej RAM-u i pojawi się nowy ekran o wysokiej rozdzielczości. W planach także odświeżenie Maca Pro i 16-calowy MacBook.

Sporo nowości możemy ujrzeć w tym roku. Według niedzielnych informacji, w 2019 roku odświeżenie czeka linia najmniejszych MacBooków Pro, które wreszcie będzie można kupić w wersji z 32 GB pamięci RAM. Do tej pory dostępne były jedynie konfiguracje z 8 lub 16 GB.

Nowe układy pamięci podręcznej mogą być wykonane w technologii LPDDR lub DDR4. Aktualizację czekają także procesory. Układy Intela mają być wykonane w technologii 10 nanometrów.

Sporych zmian możemy spodziewać się wreszcie w Macach Pro. Według Kuo porzucą one stylistykę zaprezentowaną w 2013 roku i zgodnie z oczekiwaniami podzespoły znów będzie można w łatwy sposób wymieniać.

Największym zaskoczeniem może być jednak nowy, 16 lub 16,5-calowy MacBook, którego rynkiem docelowym mają być graficy lub projektanci. To powrót do większych laptopów po 8 latach. Ostatni 17-calowy MacBook Pro pojawił się w 2011 roku.

Kolejną z zapowiadanych nowości jest nowy monitor Apple. Ekran ma się charakteryzować rozdzielczością 6K, jednak Kuo nie precyzuje czy taki wyświetlacz otrzyma jeden z iMaców, czy będzie to odrębne urządzenie, na przykład dla nowych Maców Pro lub Maców Mini z 2018 roku.

Źródło: AppleInsider