Ostatnie doniesienia sugerowały, że w najbliższym czasie Apple może wprowdzić do sprzedaży odświeżone słuchawki AirPods oraz indukcyjną ładowarkę AirPower. Serwis MySmartPrice opublikował informacje, które zdają się to potwierdzać.

Zdaniem redaktorów portalu, którzy powołują się na swoje sprawdzone źródła, odświeżone słuchawki mają cechować się lepszą jakością dźwięku oraz nowym wyglądem. Dodatkowo zarówno słuchawki jaki i etui będą miały specjalną matową powłokę, zapewniającą lepszą przyczepność. Ciekawą informacją jest to, że AirPodsy mają być dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej oraz białej i mają być one wyposażone w specjalny czujnik odpowiadający za pomiar tętna. Podobno mimo nowości czas pracy na baterii ma być podobno do tego jaki zapewnia bateria w aktualnych AirPodsach. Słuchawki mają kosztować 200 dolarów, czyli ich cena wzrośnie o 40 dolarów.

Ciekawostką jest, że Apple udostępni również etui wyposażone w cewką indukcyjną, umożliwiającą jego bezprzewodowe ładowanie. Właściciele pierwszej generacji słuchawek będą mogli je dokupić, bez konieczności kupna drugiej generacji.

Informacje zawarte w raporcie wskazują, że ładowarka AirPower będzie grubsza niż pierwotnie zakładano. Mata będzie miała wbudowane trzy warstwy cewek ładujących - w układzie 8-7-7 od dołu do góry. I ma trafić do sprzedaży już wiosną.

Źródło: MySmartPrice