Mark Gurman na łamach serwisu Bloomerg przedstawił najnowsze informacje dotyczące tegorocznej wersji mobilnego systemu operacyjnego. Powołuje się on na swoje sprawdzone źródła związane z Apple. iOS 13 zostanie prawdopodobnie zaprezentowany w czerwcu podczas WWDC, a do oficjalnej dystrybucji trafi we wrześniu.

Według jego informacji system iOS ma mieć zaimplementowany między innymi tryb ciemny. Jest to opcja, na którą czeka spora część posiadaczy iPhone'ów. Najbardziej zadowoleni będą z tego powodu właściciele modeli X, XS oraz wersji XS Max. Dodatkowo system ma mieć poprawioną aplikację Pliki, a CarPlay doczeka się kilku usprawnień.

Ciekawie zapowiada się również informacja sugerująca, że zmieni się ekran początkowy w iOS przeznaczonym dla iPadów, a w ramach danej aplikacji będzie można tworzyć nowe karty (zakładki) - tak jak ma to miejsce na przykład w pakiecie iWork czy w przeglądarce internetowej.

Mark przekazał również, że Apple zamierza w tym roku zaprezentować dwie nowe usługi. Są to kolejne doniesienia związane między innymi z serwisem streamingowym.

Warto przypomnieć, że już w zeszłym roku Gurman informował o nowościach jakie mają znaleźć się w iOS 13.

Źródło: Bloomberg