Audio-Technica to dobrze już znana czytelnikom MyApple marka słuchawek. W ostatnich tygodniach miałem okazję testować nowy model nausznych słuchawek bezprzewodowych z technologią redukcji hałasu ATH-ANC700BT.

To co na zewnątrz

Audio-Technica już dawno postawiła na prosty i funkcjonalny wygląd. Słuchawki tej marki posiadają prosty, pozbawiony ekstrawagancji design, który mi się po prostu podoba, zwłaszcza w połączeniu z wykończonym matowo czarnym tworzywem (dostępna jest też wersja szara), z którego są wykonane. Co ważne, większość słuchawek marki Audio-Technica wygląda podobnie, zachowując pewne stałe rozwiązania, jak choćby system mocowania słuchawek do pałąka, ich zamkniętą konstrukcję i użyte materiały - tworzywo sztuczne i ekologiczna skóra. Słuchawki ATH-ANC700BT wyglądają więc klasycznie i można rozpoznać ich markę nie patrząc nawet na logo nadrukowane na obudowie każdej z nich. Całość sprawia bardzo dobrze wrażenie, zarówno wizualne, jak i po wzięciu w dłonie lub założeniu na uszy. Słuchawki są solidnie wykonane, tworzywo jest wytrzymałe, nic też nie trzeszczy i nie skrzypi.

Na lewej muszli umieszczono wszystkie elementy sterowania - to także standard w przypadku słuchawek marki Audio-Technica. Na krawędzi znalazły się więc włącznik słuchawek, gniazdo mini jack, do podłączenia ich tradycyjnie za pomocą kabla, gniazd micro USB do ładowania, otwór mikrofonu oraz dwie diody sygnalizujące tryb pracy słuchawek (Bluetooth i redukcja hałasu). Z kolei na lewym nauszniku znalazły się czujniki pozwalające na sterowanie odtwarzaniem i natężeniem dźwięku za pomocą dotyku.

Wygoda

Słuchawki Audio-Technica ATH-ANC700BT Noise Cancelling są dość lekkie, nie naciskają też przesadnie na głowę, a przestrzeń pod gąbkami jest na tyle duża, by zmieściły się tam nawet całkiem spore małżowiny uszne. Wszystko to sprawia, że nosi się je wygodnie i można pozwolić sobie na stosunkowo długi odsłuch. Ja zdejmowałem je średnio co 4 - 5 godzin.

Słuchawki korzystają z Bluetooth 4.1, wykorzystując kodek Qualcomm aptX i działają w zasięgu do 10 metrów od źródła sygnału. Ma to znaczenie, jeśli paruje się je z komputerem nie z telefonem.

Bateria

Przy długich odsłuchach czas pracy na jednym ładowaniu baterii ma duże znaczenie. W przypadku modelu ATH-ANC700BT nie ma się do czego przyczepić. Przy aktywnym Bluetooth i redukcji hałasu słuchawki będą grać przez 25 godzin, co w zupełności wystarczy na naprawdę długą podróż samolotem z jednego na drugi koniec świata, albo na na niemal tydzień pracy w biurze (zakładając, że jednak czasem musimy je zdjąć by porozumieć się z innymi pracownikami). Ja ładowałem je właśnie średnio co pięć dni. Przy wyłączonej redukcji hałasu czas pracy zwiększa się do 30 godzin. Z kolei pojemność baterii wystarcza na 45 godzin pracy samej redukcji hałasu przy połączeniu za pomocą kabla.

Brzmienie

Słuchawki marki Audio-Technica rozpoznawalne są nie tylko po wyglądzie. To nie dotyczy z resztą tylko słuchawek tej marki. W przypadku Audio-Techniki, w tym i tych słuchawek jest ciepłe i mocne brzmienie.

Bas stanowi solidną podstawę, nie jest jednak przesadzony i brzmi bardzo naturalnie. Bardzo dobrze brzmią także średnie i wysokie częstotliwości. Ciepłe brzmienie otula i zapewnia dużą przyjemność słuchania. Jeśli tylko nie było to zamiarem producenta, to nikt nie wbije nam w ucho szpilek w wysokich częstotliwościach. Dźwięk jest przy tym szczegółowy, a zyskuje jeszcze trochę po podłączeniu słuchawek za pomocą kabla.

Podsumowanie

Komfort noszenia, a co za tym idzie możliwość długich odsłuchów sprawia, że świetnie nadają się nie tylko do domu ale i do biura czy samolotu. Nie tylko zapewnią redukcję hałasu otoczenia, ale i zanurzenie się w świat muzyki, co mi osobiście znacznie poprawia przyjemność pracy czy to w biurze, czy w domu. Słuchawki Audio-Technica ATH-ANC700BT Noise Cancelling to doskonały wybór m.in. dla osób, które chcą ich używać przez więcej niż dwie lub trzy godziny. Co ważne jest to produkt bardzo uniwersalny, który sprawdzi się właściwie w każdej sytuacji, zapewniając przyjemność z obcowania z muzyką.

Słuchawki Audio-Technica ATH-ANC700BT dostępne są w sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design w cenie 666 zł