W serwisie AnandTech opublikowana została recenzja najnowszych iPhone'ów, modeli XS i XS Max. Autorzy skupili między innymi na procesorze A12 Bionic, w który wyposażone zostały najnowsze smartfony Apple.

Według AnandTech, na uwagę zasługuje przeprojektowany akcelerator neuronowy i system pamięci podręcznej. Ten ostatni uległ największej zmianie od czasu pojawienia się 64-bitowego procesora A7, który zadebiutował wraz z iPhonem 5S. Te i inne modyfikacje sprawiają, że A12 charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością.

Z testów benchmarkowych SPECint2006 wynika, że nowy procesor jest średnio o 24% bardziej wydajny niż jego poprzednik - A11 Bionic. Średnie zużycie energii jest w A12 mniejsze o około 12%, ale przy dużym obciążeniu nieco lepiej radzi sobie A11. Podobne wyniki odnotowano w testach SPECfp. Wskazują one, że nowy procesor jest bardziej wydajny, ale gorzej radzi sobie z zarządzaniem energią przy dużych obciążeniach.

A12 Bionic

A12 Bionic

Testy sugerują, że wydajność A12 jest większa niż wynika to z materiałów marketingowych firmy Apple. Osiągnął on o wiele lepsze wyniki wydajności i zarządzania energią niż procesory stosowane w najnowszych smartfonach z systemem Android.

Autorzy recenzji szacują, że może on osiągać wyniki lepsze nawet o 40% w porównaniu do A11. Z materiałów Apple wynika, że A12 jest „tylko” 15% wydajniejszy od poprzednika. Według nich jego wydajność dorównuje niemal tej, którą charakteryzują się topowe procesory używane w komputerach stacjonarnych.

Źródło: MacRumors za AnandTech