Od wprowadzenia Apple Pay przez osiem działających w Polsce banków minęło już kilka dni. Czas zatem na posumowanie naszych wrażeń korzystania z tej usługi.

Płatności zbliżeniowe od lat są w Polsce bardzo popularne. Do niedawna wymagały one jednak posiadania przy sobie karty wyposażonej w odpowiedni układ NFC, dzięki któremu można zapłacić nią poprzez przyłożenie jej do terminala. Usługa Apple Pay jeśli chodzi o wygodę idzie znacznie dalej. Do aplikacji Wallet w iPhonie czy zegarku Apple Watch dodać można nawet te karty, które nie są wyposażone we wspomniany moduł NFC. Dzięki zegarkowi Apple Watch, z dodaną kartą do wspomnianej aplikacji, jego użytkownik nie musi mieć przy sobie nawet iPhone'a, by zapłacić zbliżeniowo.

O naszych wrażeniach z korzystania z Apple Pay w pierwszych dniach rozmawiamy w dzisiejszym odcinku podcastu MyApple Weekly.

MyApple Weekly w iTunes Store.


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.