Ograniczona przestrzeń smartfonów jest coraz poważniejszym problemem dla wielu Polaków. Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie SanDisk*- aż 26 % użytkowników smartfonów w Polsce zapełnia pamięć smartfonów na przestrzeni miesiąca a 38% w ciągu 3 miesięcy.

Strona 1 z 7

Niemal połowa (46%) narzeka, że co najmniej raz w miesiącu musi usunąć zdjęcia i nagrania wideo z urządzenia, żeby zwolnić miejsce. Co ciekawe, ⅓ z tej grupy woli usunąć własne zdjęcia niż te, na których są przyjaciele, rodzina i zwierzaki.

Badanie, które miało na celu sprawdzenie użytkowania przez konsumentów plików wykazało również, że ponad połowa (52%) z nich jest zmuszona usuwać pliki ze swoich telefonów raz w miesiącu, podczas gdy jeszcze większe grupa (69%) wykonuje ten proceder co trzy miesiące.

Rafał Malinowski Regional Sales Manager CEE marki SanDisk w Western Digital mówi:

To badanie jasno pokazuje, że użytkownicy smartfonów czują presję, kiedy stają przed wyborem, które pliki zatrzymać a które usunąć, żeby móc dalej korzystać z urządzenia. Mówimy tu o dużej skali: przeciętny Polak wykonuje swoim smartfonem 23 zdjęcia i 6 nagrań video tygodniowo, a ponieważ wielkość plików ciągle wzrasta możemy oczekiwać w krótkim czasie kryzysu pamięci urządzeń przenośnych, związanej z ich szybkim zapełnianiem.

W przeprowadzonym badaniu znalazły się także pytania dotyczące backupu i bezpieczeństwa plików zapisanych na smartfonach. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że 55 % respondentów obawia się o to, że stracą swoje pliki z powodu kradzieży lub utraty urządzenia w innych okolicznościach. 37 % użytkowników potwierdza, że utracili w ten sposób swoje cenne zdjęcia i nagrania wideo na zawsze, bo nie posiadali kopii zapasowych.

Pomimo poczucia zagrożenia plików tylko 18% Polaków dba regularną archiwizację plików zapisanych na smarfonie, a 41 % wykonuje backup raz w miesiącu. Aż 16 % nigdy nigdzie nie archiwizuje plików zapisanych na swoich smartfonach.

W komentarzu do badania Rafał Malinowski dodaje:

Wielu użytkowników smartfonów po prostu nie wie, że na rynku dostępne są rozwiązania, które umożliwiają szybki i prosty transfer danych z telefonu do bezpiecznego magazynu danych, również przez Wi-Fi. Ci, którzy z nich korzystają nie muszą usuwać żadnych plików wykonanych urządzeniem, żeby móc z niego nadal korzystać. Dodatkowo zdalny i automatyczny backup plików z telefonów w pełni zabezpiecza nasze cenne dane przed utratą, o co w przypadku urządzeń przenośnych nie jest trudno.

SanDisk oferuje szeroką gamę pamięci masowej do urządzeń przenośnych, które umożliwiają łatwe rozszerzenie przestrzeni na pliki, a także ich przechowywanie w taki sposób, żeby na bieżąco zwalniać pamięć smartfona.

  • Baza SanDisk iXpand - przeznaczona do automatycznego tworzenia kopii zapasowych zdjęć, filmów i kontaktów iPhone'a podczas ładownia

  • Dysk Flash SanDisk iXpand - to prosty sposób na zwolnienie miejsca na telefonie iPhone, sposób na automatyczne tworzenie kopii zapasowej rolki z aparatu, jak również sposób na oglądanie filmów bezpośrednio z dysku.

  • SanDisk Connect Wireless Stick - umożliwia bezprzewodowy dostęp do multimediów lub przesyłanie dużych plików, strumieniowanie filmów HD i muzyki oraz zapisywanie i udostępnianie zdjęć i filmów do/z urządzenia przenośnego.

*Wszystkie dane, o ile nie zaznaczono inaczej, pochodzą od YouGov Plc. Łączna liczba przebadanych respondentów to 1041 osób dorosłych. Badanie online przeprowadzono między 29 stycznia a 2 lutego 2018 r. Liczby zostały zważone i reprezentują wszystkich polskich dorosłych użytkowników smartfonów w wieku 18 lat).

Poniżej galeria slajdów.


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.