News

Netatmo, jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań inteligentnego domu, wprowadza kompatybilność swojej Inteligentnej Stacji Pogodowej z ekosystemem Apple HomeKit. Stacje od dziś zaczną otrzymywać stosowną aktualizacje.

David Solomon, prezes banku Goldman Sachs, podczas dzisiejszej telekonferencji dla inwestorów stwierdził, że tegoroczne uruchomienie karty płatniczej Apple to najbardziej udana premiera karty kredytowej w historii banku.

Fani mobilnej fotografii robiący zdjęcia nie tylko iPhone'ami, którym dotąd brakowało dobrego oświetlenia a tryby portretowe w nowszych iPhone'ach nie dawały zadowalających efektów doczekali się wreszcie ciekawego rozwiązania dla siebie - kompaktowych lamp studyjnych sterowanych z poziomu smartfona.

Brytyjski portal Daily Express przeprowadził ostatnio wywiad z Gregiem Joswiakiem, wiceprezesem Apple ds. marketingu. Jednym z tematów rozmowy były biometryczne systemy uwierzytelniania użytkowników. Joswiak powiedział, że na chwilę obecną Apple nie planuje rezygnacji z żadnej z obecnie stosowanych technologii.

Dwa tygodnie temu wybrani przez Apple użytkownicy otrzymali możliwość zamówienia karty płatniczej tej firmy. Udostępnione zostały także samouczki wideo dotyczące korzystania z tego produktu. Od dziś karta ta dostępna jest dla wszystkich użytkowników z USA.

Jak donosi Reuters, japońska Komisja ds. Uczciwego Handlu (FTC) bada warunki współpracy, jakie Apple stosuje wobec firm z tego kraju. Celem kontroli jest ustalenie czy Apple wywiera presję na japońskich dostawców i nadużywa swojej dominującej pozycji, naruszając w ten sposób przepisy antymonopolowe.

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro® Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro® Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

Firma Apple zainwestuje 100 milionów dolarów w zmagającą się z dużymi problemami firmą Japan Display Inc. Japoński producent ekranów LCD planuje restrukturyzację po to by utrzymać się na rynku.

W poprzednim miesiącu Apple zatrudniło Mike'a Filippo, który objął w firmie stanowisko głównego architekta ds. procesorów ARM. Taka informacja pojawiła się na jego profilu w serwisie LinkedIn.

Firma Apple zatrudniła nowe dyrektora ds. marketingu odpowiedzialnego za wizerunek marki Beats. Decyzję o zatrudnieniu na tym stanowisku Chrisa Thorne'a ogłoszono dzisiaj. Umowa „weszła w życie natychmiast”.

Firma Glassdoor już siódmy raz opublikowała listę Employees 'Choice Awards, na której znajdują się najlepiej oceniani prezesi firm w danym roku. Tylko dwóm osobom udało się znaleźć się na tej liście w każdej z jej edycji. Są to Mark Zuckerberg (Facebook) oraz Tim Cook (Apple). W tym roku zajęli oni odpowiednio 55 oraz 69 miejsce.

Na stronie Apple opublikowany został komunikat prasowy dotyczący wykorzystywania iPadów w edukacji dzieci w europejskich szkołach. W treści skupiono się na tym, jak tablet Apple wspiera młodych emigrantów z Bliskiego Wschodu w nauce języka obcego obowiązującego w danym kraju oraz innych szkolnych przedmiotów.

Oficjalnie banki nie mogą ujawniać danych dotyczących statystyk związanych z płatnościami mobilnymi Apple. Mimo to co jakiś czas niektóre instytucje ujawniają rąbka tajemnicy.

ZbitaSzybka.pl, popularna sieć serwisów pogwarancyjnych urządzeń Apple, zdobywa kolejne miasto - Wrocław. To właśnie tam już w najbliższy piątek, 24 maja o godzinie 11:00, otwarty zostanie dwunasty już salon tej marki. Z okazji oficjalnego otwarcia na klientów czeka moc atrakcji w postaci upominków i zniżek.

Od kwietnia tego roku w sklepach stacjonarnych i w sklepie internetowym Apple nie jest dostępny monitor LG UltraFine 4K. Nieco później z oferty zniknął większy z monitorów LG. Prawdopodobnie przyczyniło się to do powstania plotek o tym, że Apple pracuje nad monitorem o przekątnej 31,6 cala i rozdzielczości 6K, który zadebiutować ma w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

Od wczoraj Samsung, jako pierwszy producent oferuje w swoich smart telewizorach aplikację Apple TV oraz wsparcie dla AirPlay 2. Otrzymały je wszystkie tegoroczne smart telewizory tej marki oraz niektóre modele z ubiegłego roku.

Niedawno pisaliśmy o tym, że dron sterowany przez Duncana Sinfielda powrócił nad kampus Apple Park. Uwagę wielu zwróciła znajdująca się po środku kompleksu scena w kolorach tęczy, ale do tej pory nie było wiadomo w jakim celu ona powstała.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez serwis Reuters, liczba płatnych abonentów usługi Spotify na całym świecie to obecnie 100 milionów. To dwa razy więcej niż w przypadku Apple Music.

W lutym tego roku pisaliśmy o tym, że Angela Ahrendts, szefowa działu sprzedaży detalicznej po pięciu latach pracy opuści firmę Apple, a jej obowiązki przejmie dotychczasowa szefowa działu HR, Deirdre O’Brien.

Jak donosi CNBC, w marcu tego roku do firm Apple dołączył Ian Goodfellow. Pełni on funkcję dyrektora ds. uczenia maszynowego w Grupie Projektów Specjalnych. Poprzednim pracodawcą Goodfellowa była firma Google. Zajmował się on tam między innymi rozwojem technologii sztucznej inteligencji.

Na stronie internetowej Apple pojawiła się wczoraj informacja o tym, że Adrian Perica został mianowany wiceprezesem firmy ds. rozwoju korporacyjnego.

Na początku marca tego roku pojawiła się informacja, że Apple przejęło patenty należące do firmy Lighthouse AI, zajmującej się bezpieczeństwem domowym. Co ciekawe, w serwisie The Information opublikowano dziś artykuł, zgodnie z którym firma z Cupertino przejęła Lighthouse AI.

Federalna Komisja Handlu Zagranicznego nie podziela zarzutów Qualcomma wobec Apple. Producentowi iPhone’a nie grozi przymusowe wycofanie części modeli ze sprzedaży.

Przedstawiciele Erste Bank Sparkasse, jednego z największych banków w Austrii, opublikowali dziś na Twitterze informację o tym, że usługa Apple Pay już „wkrótce” dostępna będzie w ich kraju.

Na stronie Apple poświęconej statusowi działania poszczególnych usług znaleźć można informację o tym, że Apple boryka się obecnie z problemami dotyczącymi między innymi iCloud, Find My Friends, Find My iPhone oraz kilku innych.

Play, jako pierwszy z operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, umożliwia doładowanie konta za pomocą płatności mobilnych Apple Pay i Google Pay. Nowa funkcja jest dostępna od dziś w aplikacji Play24, dostępnej za darmo w App Store oraz Google Play.

Woda czystsza, praca bezpieczniejsza, a emisja szkodliwych substancji mniejsza - tak w skrócie można opisać coroczny raport firmy o współpracy ze swoimi dostawcami. Jak Apple dąży do uczciwego i ekologicznego procesu produkcji swoich urządzeń?

W piątek, 1 marca na terenie kampusu Apple Park odbyło się spotkanie dla inwestorów, podczas którego Tim Cook zdradził kilka szczegółów na temat najbliższych planów dotyczących produktów swojej firmy.

Jak donosi serwis San Francisco Chronicle, Apple planuje zwolnić 190 pracowników zaangażowanych w prace związane z autonomicznym samochodem. Osoby te pracują w oddziałach firmy Apple zlokalizowanych w Santa Clara i Sunnyvale. Taką informację Apple przekazało podobno do kalifornijskiego Departamentu Rozwoju Zatrudnienia.

Tim Cook potępił praktykę zbierania danych dotyczących zdrowia użytkowników nowoczesnych urządzeń mobilnych w celu uzyskania korzyści finansowych przez technologicznych gigantów. Jego zdaniem fakt, że Apple nie przechowuje i nie monetyzuje takich danych daje jego firmie przewagę w branży.