News

Na stronie Apple opublikowany został komunikat prasowy dotyczący wykorzystywania iPadów w edukacji dzieci w europejskich szkołach. W treści skupiono się na tym, jak tablet Apple wspiera młodych emigrantów z Bliskiego Wschodu w nauce języka obcego obowiązującego w danym kraju oraz innych szkolnych przedmiotów.

Oficjalnie banki nie mogą ujawniać danych dotyczących statystyk związanych z płatnościami mobilnymi Apple. Mimo to co jakiś czas niektóre instytucje ujawniają rąbka tajemnicy.

ZbitaSzybka.pl, popularna sieć serwisów pogwarancyjnych urządzeń Apple, zdobywa kolejne miasto - Wrocław. To właśnie tam już w najbliższy piątek, 24 maja o godzinie 11:00, otwarty zostanie dwunasty już salon tej marki. Z okazji oficjalnego otwarcia na klientów czeka moc atrakcji w postaci upominków i zniżek.

Od kwietnia tego roku w sklepach stacjonarnych i w sklepie internetowym Apple nie jest dostępny monitor LG UltraFine 4K. Nieco później z oferty zniknął większy z monitorów LG. Prawdopodobnie przyczyniło się to do powstania plotek o tym, że Apple pracuje nad monitorem o przekątnej 31,6 cala i rozdzielczości 6K, który zadebiutować ma w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

Od wczoraj Samsung, jako pierwszy producent oferuje w swoich smart telewizorach aplikację Apple TV oraz wsparcie dla AirPlay 2. Otrzymały je wszystkie tegoroczne smart telewizory tej marki oraz niektóre modele z ubiegłego roku.

Niedawno pisaliśmy o tym, że dron sterowany przez Duncana Sinfielda powrócił nad kampus Apple Park. Uwagę wielu zwróciła znajdująca się po środku kompleksu scena w kolorach tęczy, ale do tej pory nie było wiadomo w jakim celu ona powstała.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez serwis Reuters, liczba płatnych abonentów usługi Spotify na całym świecie to obecnie 100 milionów. To dwa razy więcej niż w przypadku Apple Music.

W lutym tego roku pisaliśmy o tym, że Angela Ahrendts, szefowa działu sprzedaży detalicznej po pięciu latach pracy opuści firmę Apple, a jej obowiązki przejmie dotychczasowa szefowa działu HR, Deirdre O’Brien.

Jak donosi CNBC, w marcu tego roku do firm Apple dołączył Ian Goodfellow. Pełni on funkcję dyrektora ds. uczenia maszynowego w Grupie Projektów Specjalnych. Poprzednim pracodawcą Goodfellowa była firma Google. Zajmował się on tam między innymi rozwojem technologii sztucznej inteligencji.

Na stronie internetowej Apple pojawiła się wczoraj informacja o tym, że Adrian Perica został mianowany wiceprezesem firmy ds. rozwoju korporacyjnego.

Na początku marca tego roku pojawiła się informacja, że Apple przejęło patenty należące do firmy Lighthouse AI, zajmującej się bezpieczeństwem domowym. Co ciekawe, w serwisie The Information opublikowano dziś artykuł, zgodnie z którym firma z Cupertino przejęła Lighthouse AI.

Federalna Komisja Handlu Zagranicznego nie podziela zarzutów Qualcomma wobec Apple. Producentowi iPhone’a nie grozi przymusowe wycofanie części modeli ze sprzedaży.

Przedstawiciele Erste Bank Sparkasse, jednego z największych banków w Austrii, opublikowali dziś na Twitterze informację o tym, że usługa Apple Pay już „wkrótce” dostępna będzie w ich kraju.

Na stronie Apple poświęconej statusowi działania poszczególnych usług znaleźć można informację o tym, że Apple boryka się obecnie z problemami dotyczącymi między innymi iCloud, Find My Friends, Find My iPhone oraz kilku innych.

Play, jako pierwszy z operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, umożliwia doładowanie konta za pomocą płatności mobilnych Apple Pay i Google Pay. Nowa funkcja jest dostępna od dziś w aplikacji Play24, dostępnej za darmo w App Store oraz Google Play.

Woda czystsza, praca bezpieczniejsza, a emisja szkodliwych substancji mniejsza - tak w skrócie można opisać coroczny raport firmy o współpracy ze swoimi dostawcami. Jak Apple dąży do uczciwego i ekologicznego procesu produkcji swoich urządzeń?

W piątek, 1 marca na terenie kampusu Apple Park odbyło się spotkanie dla inwestorów, podczas którego Tim Cook zdradził kilka szczegółów na temat najbliższych planów dotyczących produktów swojej firmy.

Jak donosi serwis San Francisco Chronicle, Apple planuje zwolnić 190 pracowników zaangażowanych w prace związane z autonomicznym samochodem. Osoby te pracują w oddziałach firmy Apple zlokalizowanych w Santa Clara i Sunnyvale. Taką informację Apple przekazało podobno do kalifornijskiego Departamentu Rozwoju Zatrudnienia.

Tim Cook potępił praktykę zbierania danych dotyczących zdrowia użytkowników nowoczesnych urządzeń mobilnych w celu uzyskania korzyści finansowych przez technologicznych gigantów. Jego zdaniem fakt, że Apple nie przechowuje i nie monetyzuje takich danych daje jego firmie przewagę w branży.

Jak donosi serwis TechCrunch, Apple usuwa ze sklepu App Store klony aplikacji. Oferowanie aplikacji dublujących funkcjonalność innych programów jest naruszeniem regulaminu tego wirtualnego sklepu.

Apple ogłosiło dziś zwycięzców tegorocznego konkursu fotograficznego „Shot on iPhone”.

Na stronie internetowej Uniwersytetu Stanforda pojawiła się informacja o tym, że 16 czerwca tego roku Tim Cook wygłosi mowę dla nowoprzyjętych studentów tej uczelni.

Modele z 2016 i 2017 roku usunięto ze sprzedaży ze względu na pozew Qualcomma. Ich powrót do oficjalnej dystrybucji jest efektem ustępstwa Apple w sprawie modemów produkowanych przez Intel.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że po pięciu latach pracy firmę Apple opuści Angela Ahrendts, dotychczasowa szefowa działu sprzedaży detalicznej. Zastąpi ją Deirdre O'Brien, która dodatkowo piastować będzie swoje obecne stanowisko, wiceprezesa ds. HR.

Jizhong Chen, pracownik Apple oskarżony został w tym tygodniu przez FBI o szpiegowstwo handlowe i próbę wykradnięcia z firmy informacji dotyczących prac nad autonomicznym pojazdem, które objęte są tajemnicą handlową.

Hamdan ibn Muhammad Al Maktum, książę Dubaju, spotkał się podczas tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos z Timem Cookiem i Lisą Jackson. Spotkanie miało charakter oficjalny, ale nie znane są wszystkie tematy, które podjęte zostały podczas rozmów.

22 stycznia Apple ogłosiło rozpoczęcie tegorocznego konkursu na najlepsze zdjęcia zrobione iPhone'em. Po raz pierwszy firma z Cupertino planuje zapłacić fotografom, którzy znajdą się wśród laureatów tego konkursu.

Jak donosi Bloomberg, do Apple dołączył niedawno Soonho Ahn, który do tej pory pracował jako wiceprezes ds. innowacji i akumulatorów nowej generacji w firmie Samsung SDI.

Tim Cook jest jednym z gości Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, które rozpoczęło się wczoraj i potrwa do piątku, 25 stycznia. Forum trwa dopiero dwa dni, a Cook wziął już udział w wielu spotkaniach ze światowymi liderami i prezesami międzynarodowych korporacji.

Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA rozszerzyło ochronę nazwy „iPod touch” na kategorie „ręczne urządzenia do grania w gry elektroniczne” oraz „przenośne konsole do gier”. iPod nie był wcześniej pozycjonowany jako takie właśnie urządzenie.