Najnowsze doniesienia sugerują, że w maju Apple może zaprezentować odświeżoną wersję iPhone'a SE.

W tym tygodniu w Hongkongu odbyły się targi Global Sources Mobile Electronics, na których swoje stanowiska mieli między innymi producenci akcesoriów przeznaczonych dla urządzeń mobilnych Apple. Z informacji uzyskanych przez serwis Macotakara wynika, że „iPhone SE 2” nie będzie miał złącza słuchawkowego i zostanie on wyposażony w czip A10 - znany z iPhone'ów serii 7. Prawdopodobnie procesor będzie obsługiwał format HEIF oraz HEVC. Dodatkowo niektórzy twierdzą, że smartfon może mieć szklane „plecki”, dzięki czemu będzie można go ładować poprzez ładowarkę indukcyjną.

Jeżeli wspomniane wyżej informacje się potwierdzą, to Apple w tym roku pozbędzie się oficjalnie złącza mini-jack w swoich smartfonach, ponieważ prawdopodobnie jesienią z oferty giganta zostaną usunięte iPhone'y serii 6s.

Kilka dni temu w bazie danych należącej do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej znaleziono odniesienia do iPhone'a, który nie jest aktualnie dostępny na rynku. Informacje te sugerują również, że odświeżony iPhone SE zostanie wkrótce zaprezentowany.

Źródło: Macrumors