Apple udostępniło dziś raport środowiskowy, w którym opisane zostały wyniki działań podjętych w 2017 roku, mających na celu zmniejszenie oddziaływania tej firmy na środowisko naturalne.

Big 0b4b8b2a f241 40a6 aceb 3fc3d9fb27d7

Niedawno ogłoszona została informacja o tym, że wszystkie obiekty Apple zasilane są w 100-procentach czystą energią ze źródeł odnawialnych. Co więcej, obiekty 23 dostawców firmy z Cupertino również zasilane są w ten sam sposób.

Działania te umożliwiły Apple na znaczne zmniejszenie całkowitego śladu węglowego w 2017 roku. W ubiegłych 12 miesiącach Apple wyemitowała 27,5 miliona ton gazów cieplarnianych, o 2 tony mniej niż w 2016.

Co więcej, od 2011 roku o 54% zmniejszono całkowitą emisję do środowiska, która spowodowana jest produkcją aluminium. Od 2018 roku 66% energii odnawialnej wykorzystywanej w tych procesach pochodzi z inwestycji własnych firmy Apple.

Apple zadbało także o to aby bardziej energooszczędne stały budynki, które posiada, w tym sklepy detaliczne. W 2017 roku w wielu lokalizacjach zmieniono oświetlenie, ogrzewanie, wentylację oraz klimatyzację co pozwoliło zaoszczędzić 3,7 miliona kilowatogodzin rocznie.

Raport zwraca uwagę na najnowszego robota Daisy służącego do odzyskiwania surowców wtórnych ze „zużytych” egzemplarzy iPhone'ów. Daisy jest w stanie zdemontować 200 sztuk tych urządzeń w ciągu jednej godziny, usuwając i sortując komponenty bardziej efektywnie niż poprzedni robot o nazwie Liam. Nowy robot jest w stanie demontować wiele modeli iPhone'ów bez konieczności przezbrajania czy przeprogramowania.

Największym osiągnięciem firmy Apple w kwestii ochrony środowiska w 2017 roku był fakt, że 100% cyny wykorzystywanej do lutowania pochodziło z recyklingu.

Raport środowiskowy firmy Apple za 2017 rok finansowy znaleźć można na stronie internetowej tej firmy.

Źródło: MacRumors za Apple