Tim Cook kontynuuje swoją podróż po Europie. Po wizycie we Francji szef firmy Apple odwiedził Szwecję. Chwilę po godzinie 9.00 pojawił się w czarnym Mercedesie w samym centrum Sztokholmu.

Big 878472cb 9f7a 4e91 a6c2 42eb7fc1d15b

Cook odwiedził biura firmy Apple, które znajdują się na ulicy Kungsgatan. Spędził tam kilka godzin, a następnie zgodnie z relacją naocznego świadka „wybiegł z budynku”. Były to prawdopodobnie „rutynowe odwiedziny” w jednej z zagranicznych siedzib firmy z Cupertino. Niewykluczone, że rozmowy dotyczyły postępów prac nad nowym salonem Apple, który zlokalizowany będzie w parku, nieopodal wspominanych biur.

Cook odwiedził również siedzibę firmy Feber, gdzie rozmawiał z jej przedstawicielami na temat technologii rozszerzonej rzeczywistości. Prezes Apple powiedział, że pierwsze aplikacje korzystające z ARKit prezentują poziom podobny do programów, które pojawiły się w App Store w 2008 roku. Ostatecznie użytkownicy iPhone'ów nie będą jednak mogli wyobrazić sobie życia bez tej technologii.

W ostatnim czasie Tim Cook mocno promuje to rozwiązanie. Szef Apple udzielił ostatnio wywiadu dziennikarzowi The Independent, w którym opowiadał o rzeczywistości rozszerzonej i wprowadzonej w iOS 11 bibliotece ARKit.

Kolejnym przystankiem w podróży po Szwecji była firma Iggersund Paperboard, producent wysokiej jakości papieru, który dostarcza surowiec do ekologicznych opakowań produktów firmy z Cupertino.

Źródło:MacRumors

Zdjęcie: BreakIt