Już za dwa tygodnie rozpocznie się przedsprzedaż iPhone'a X, który budzi wiele emocji, zarówno tych negatywnych jak i pozytywnych. Johny Ive udzielił wywiadu Casa Brutus, w którym wyjawił kilka ciekawostek związanych z najdroższym smartfonem Apple w historii.

Według Jony'ego Ive'a, szefa do spraw wzornictwa w Apple, jubileuszowy model iPhone'a był jednym z najtrudniejszych projektów, jakich podjęła się firma. Prace nad nim trwały ponad dwa lata i rzekomo to, że projekt udało się zakończyć w 2017, było cudownym zbiegiem okoliczności.

Wprowadzenie czytnika twarzy, to wynik ciężkiej pracy, która trwa od kilku lat. Pozwoliło to firmie zaprezentować Face ID, które nie wymaga fizycznej interakcji człowieka. Zastosowanie skanera twarzy, poprawi tak zwane doświadczenia użytkownika. Cały proces ma być szybszy i przyjemniejszy.

Zdaniem Ive'a, zaprezentowanie jubileuszowego modelu iPhone’a, rozpoczęło kolejny rozdział w historii firmy. Dotyczy to kwestii związanych z wyglądem, wzornictwem, oprogramowaniem oraz sposobu w jaki klienci korzystają z telefonu. iPhone X to projekt, którego Apple zamierza trzymać się w ciągu najbliższych lat. Oznacza to, że przyszłoroczne urządzenia będą prawdopodobnie nawiązywały do jubileuszowego modelu.

Szef do spraw wzornictwa powiedział również, że Apple pracuje nad projektami telefonów kolejnych generacji.

Źródło: Appleinsider