Kilka dni temu Apple udostępniło specjalny raport dotyczący strategii firmy w kwestii wykorzystania papieru i innych materiałów pochodzących z odzysku przy produkcji opakowań swoich produktów.

Apple stara się ograniczyć swój wpływ na środowisko wykorzystując energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych w swoich obiektach oraz produkując urządzenia o mniejszym zapotrzebowaniu na energię. Firma stara się także wykorzystywać więcej materiałów pochodzących z odzysku zarówno w samych produktach, jak i ich opakowaniach. Jest to możliwe, m.in. dzięki programom recyklingu starych urządzeń i odzyskiwania z nich cennych materiałów. Apple stara się też wykorzystywać w swoich produktach substancje i materiały, które są zarówno bezpieczniejsze dla ludzi, jak i środowiska naturalnego.

Najwięcej zmian w ostatnich latach Apple poczyniło w produkcji opakowań. W dokumencie znalazło się m.in. porównanie wykorzystania papieru wytwarzanego z makulatury, papieru wytwarzanego z drewna oraz plastiku w produkcji opakowań dla iPhone'ów 6 i 7. W tym drugim przypadku udało się znacznie ograniczyć wykorzystanie plastiku (o 84 procent) oraz papieru produkowanego z drewna na korzyść papieru produkowanego z makulatury. Ograniczenie plastiku związane jest ze zmianą sposobu pakowania słuchawek EarPods. W przypadku iPhone'a 6 znajdowały się one w specjalnym plastikowym etui, podczas gdy w iPhonie 7 nawinięte były na papierową szpulkę.

Pełen raport dostępny jest tutaj.