Wczoraj wieczorem podczas konferencji, Apple przedstawiło iPhone'a 8, iPhone'a 8 Plus, iPhone'a X, Apple TV 4K oraz Apple Watch trzeciej generacji. Zapowiedziało również dwa nowe akcesoria.

Pierwszym z nich jest bezprzewodowa ładowarka AirPower, która umożliwia jednoczesne ładowanie trzech urządzeń - nowego iPhone'a, Apple Watcha trzeciej generacji oraz AirPodsów. Premiera tego akcesorium odbędzie się w przyszłym roku. Niestety na razie Apple nie podało dokładnej daty wprowadzenia produktu do sprzedaży ani jego ceny. Ciekawostką jest, że nowe produkty wyposażone w moduł odpowiedzialny za bezprzewodowe ładowanie są zgodne z dostępnymi na rynku ładowarkami Qi.

AirPower

W internetowym sklepie Apple pojawiła się już bezprzewodowa ładowarka firmy Mophie, która pozwala na ładowanie z mocą 7,5 W.

Drugim akcesorium jest nowe etui do słuchawek AirPods, które będzie miało możliwość ładowania przy pomocy bezprzewodowej ładowarki oraz diodę sygnalizującą ten proces. Data premiery „opakowania” nie jest również oficjalnie znana.

Należy pamiętać, że początkowo iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X z systemem iOS 11 nie będą mogły być ładowane bezprzewodowo w trybie szybkiego ładowania. Według informacji, którą przedstawiło Apple, funkcja ta zostanie włączona wraz z późniejszą aktualizacją oprogramowania, która będzie dostępna jeszcze w tym roku.