W trakcie dzisiejszej konferencji, Apple zaprezentowało zegarek Apple Watch trzeciej generacji z LTE.

Najnowszy model Apple Watch został wyposażony w układ S3 z dwurdzeniowym procesorem, który jest 70% szybszy w porównaniu do poprzedniej generacji. Urządzenie zyskało również nowy Czip W2, które ma zapewnić lepsze działanie Bluetooth oraz WiFi (niemal 85% szybsze działanie). Wygląd zegarka jestidentyczny co poprzednie generacje. Główną różnicą jest czerwona kropka znajdująca się na zewnętrznej części koronki. Warto zwrócić uwagę, że paski od zegarków pierwszej oraz drugiej generacji będą pasowały do najnowszego modelu.

Apple Watch

Trzecia generacja zegarka ma wbudowaną kartę eSim, która umożliwia współdzielenie numeru telefonu z iPhonem. Warto zwrócić uwagę, że takie rozwiązanie powoduje, że nie wszyscy klienci będą mogli połączyć się z internetem, ponieważ nie we wszystkich krajach operatorzy wprowadzili obsługę kart eSim - między innymi w Polsce.

Nowy Apple Watch z watchOS 4 pozwoli na wykrywanie arytmii i zapobieganie zawałom serca.

Apple Watch

Osoby z Apple Watch 3 LTE będą miały bezpośredni dostęp do biblioteki Apple Music, w której znajduje się niaml 40 milionów utworów. Zegarek zyskał również Siri, która będzie odpowiadała głosowo - tak jak ma to miejse w komputerach, iPadach oraz iPhone'ach.

Apple Watch 3 z Apple Music

Aluminiowy Apple Watch będzie dostępny w trzech kolorach - szary, srebrny oraz miedziany. Natomiast ceramiczny model będzie można kupić w dwóch odcieniach - szarym oraz białym. W sprzedaży dostępny będzie również zegarek ze stalową kopertą.

Przedsprzedaż najnowszego zegarka rozpocznie się 15 września, a pierwsze dostawy spodziewane są tydzień później. Najtańszy model zegarka (WiFi) dostępny będzie w cenie 329 dolarów amerykańskich, a model z LTE będzie kosztował od 399 dolarów. Zegarek na początku będzie dostępny między innymi w Kanadzie, Francji, USA, Japonii, Wielkiej Brytanii oraz w Chinach.

Polskie ceny nowych zegarków Apple:

  • Apple Watch 38 mm - 1599 złotych
  • Apple Watch 42 mm - 1749 złotych