Apple poinformowało dziś deweloperów, że w ciągu najbliższych siedmiu dni zwiększone zostaną ceny programów oraz mikropłatności w App Store. Zmiany dotkną użytkowników z Meksyku, Danii i wszystkich państw, w których sklep firmy z Cupertino świadczy swoje usługi w Euro.

Zwiększona cena aplikacji oraz mikropłatności dotyczy również użytkowników z Polski. Niezmieniona pozostanie jedynie kwota subskrypcji, jeżeli została ona rozpoczęta przed wprowadzeniem zmian. Warto przypomnieć, że ostatnia podwyżka produktów w App Store miała miejsce w styczniu 2015 roku.

Najtańsze płatne aplikacje będą od przyszłego tygodnia kosztować 1,09 €, a nie 0,99 € jak to miało miejsce do tej pory. Droższe programy oraz mikropłatności zmienią zaś swoją cenę na 2,29 €, 3,49 €, 4,49 € i tak dalej. Pełną listę można zobaczyć poniżej.

Podwyżkę cen Apple tłumaczy zmianami kursów walut. Jeżeli macie w planach zakup droższej gry lub programu, to warto nie ociągać się z decyzją. Zwłoka może bowiem okazać się w tym przypadku kosztowna.