Apple udostępniło dziś deweloperom i testerom ósmą betę systemu macOS 10.12.4. Twórcy aplikacji mogą również pobrać siódmą wersję beta oprogramowania watchOS 3.2.

Obecnie nie wiadomo, dlaczego Apple nie udostępniło deweloperom kolejnych bet systemów iOS 10.3 i tvOS 10.2 Możliwe, że oprogramowanie to nie musi już być testowane. Niewykluczone jednak, że ma to związek z możliwą premierą nowych produktów.

Największą nowością, jaka pojawiła się w macOS 10.12.4 Sierra jest tryb Night Shift, który na urządzeniach mobilnych Apple zadebiutował wraz z premierą iOS 9.3. Listę pozostałych zmian zawiera nasz artykuł.

System watchOS 3.2 przyniósł użytkownikom zegarków Apple Watch Tryb kinowy (pozwalający na dłuższe wygaszenie ekranu) oraz drobne zmiany w interfejsie ustawień. Oprogramowanie tvOS 10.2 otrzymało zaś opcję szybkiego przewijania oraz wsparcie dla frameworka VideoToolbox.

Osoby, które chcą przetestować iOS 10.3 i macOS 10.12.4, a nie są deweloperami, mogą zapisać się do programu publicznych testów. Na koniec warto przypomnieć o urządzeniach mobilnych oraz komputerach kompatybilnych z wymienionym wyżej oprogramowaniem.