Apple udostępniło dziś deweloperom pierwszą betę systemu macOS 10.12.4. Prawdopodobnie już jutro oprogramowanie to będą mogli pobrać uczestnicy programu testowego.

Wszystkie nowości, jakie pojawiły się w nowej wersji systemu macOS Sierra nie są obecnie znane. Apple informuje jednak, że pierwsza beta macOS 10.12.4 zawiera znaną z systemu iOS funkcję Night Shift. W przypadku iPhone'ów oraz iPadów dostosowuje ona temperaturę barw wyświetlanych na ekranie do zmieniającej się pory dnia, co eliminuje emisję światła niebieskiego w godzinach wieczornych. Można założyć, że na podobnej zasadzie będzie ona działać w przypadku komputerów Mac.

Pierwsza beta macOS 10.12.4 Sierra przynosi również wsparcie dla dyktowania tekstu w dialekcie języka chińskiego nazywanego Wu (szanghajski). Siri dla Maca zyska zaś wraz z jedną z kolejnych bet możliwość informowania użytkowników o wynikach meczów w krykieta z rozgrywanych w lidze Indian Premier League oraz pomiędzy reprezentacjami należącymi do International Cricket Council. Apple zaktualizowało również API PDFKit, co powinno wkrótce poprawić sposób wyświetlania plików PDF przez zewnętrzne programy.

Wpis będzie na bieżąco aktualizowany, tak aby informować o kolejnych nowościach