Miesiąc temu informowaliśmy na łamach naszego serwisu, iż AirPodsy nie są jedynymi słuchawkami Apple, których premiera została opóźniona. Problem ten dotyczył również modelu BeatsX, który planowo miał trafić do sprzedaży jesienią 2016 roku. Słuchawki AirPods są już dostępne, a według serwisu MacRumors opóźnienie premiery BeatsX będzie krótsze niż zakładano.

Wstępnie przewidywano, iż nowe słuchawki Beats zadebiutują na rynku dopiero pod koniec lutego lub nawet w marcu tego roku. Tak przynajmniej wynikało z wiadomości, jaką otrzymali klienci firmy B&H Photo-Video – oficjalnego sprzedawcy Apple, którzy zamówili model BeatsX w przedsprzedaży. Zostali oni poinformowani, że ich premiera została opóźniona o dwa-trzy miesiące. Serwis MacRumors opierając się na informacjach pochodzących ze strony sklepu Amazon, przewiduje jednak, iż słuchawki BeatsX mogą trafić do sprzedaży już w styczniu.

Sklep Amazon zaktualizował daty wysyłki tego modelu słuchawek na okres od 17 do 27 stycznia i od 18 do 30 stycznia.

Zarówno na oficjalnej stronie Apple.com, jak i Beats, słuchawki BeatsX są obecnie niedostępne w przedsprzedaży. W pierwszym przypadku Apple informuje, iż są one „currently unavailable”, natomiast na stronie Beats, klienci mogą zapisać się jedynie do newslettera i zostaną poinformowani, kiedy model ten będzie dostępny.

Źródło: MacRumors