Organizacja Greenpeace udostępniła dziś swój coroczny raport dotyczący wpływu największych firm z całego świata na środowisko naturalne. Jednym z najlepiej ocenianych producentów po raz trzeci z rzędu zostało Apple.

Jak można przeczytać w raporcie, już 83% energii elektrycznej wykorzystywanej przez Apple pochodzi z odnawialnych źródeł. Firma z Cupertino tylko 4% swoich potrzeb zaspokaja za sprawą elektrowni gazowych, a w 5% węglowych oraz w 5% atomowych.

Apple uzyskało najwyższą możliwą notę w ocenie ogólnej, ale też pod kątem transparentności, polityki dotyczącej „zielonej energii”, wydajności gospodarowania energią, a także zaopatrzenia. Jedynie działania firmy związane z lobbowaniem wartości cenionych przez Greenpeace poskutkowały otrzymaniem oceny B, a nie A.

Kalifornijski producent został pod wieloma względami bardzo dobrze doceniony przez Greenpeace. Organizacja zwróciła również uwagę na fakt, że firma z Cupertino zachęca firmy z jej łańcucha dostaw na postawienie na „zieloną energię”.

Wśród innych firm związanych z technologią, które otrzymały w raporcie najwyższą ocenę, warto wymienić Facebooka, Google oraz Switch. Pozytywnej noty nie otrzymało zaś wielu konkurencyjnych dla Apple producentów – Samsung, LG, Acer, Asus oraz Spotify.

Źródło: Clicking Clean