Targi CES to także świetna okazja dla różnego rodzaju startupów do pokazania zarówno gotowych rozwiązań lub pomysłów, nad którymi pracują. W jednej z hal kompleksu targowego Sands zorganizowano Park Eureka przeznaczony właśnie na stosunkowo młode startupy. Jednym z nich jest ukraińsko-polski TechNovator, który opracował bezprzewodową ładowarkę do iPhone'ów.

Mowa tutaj nie o ładowaniu indukcyjnym, w które wyposażone są np. smartfony Samsunga czy zegarek Apple Watch. TechNovator opracował system pozwalający na prawdziwe ładowanie bezprzewodowe w zasięgu do 5 metrów od stacji bazowej, czyli właściwej ładowarki. Ta, zaprezentowana na targach CES, przypomina formą stary router Neostrady, nie to jest jednak ważne.

TechNovator

Oczywiście żaden z iPhone'ów nie jest wyposażony ani w funkcję ładowania indukcyjnego, ani tym bardziej bezprzewodowego, dlatego też opracowano specjalną obudowę do iPhone'a z dodatkową baterią ładowaną właśnie w ten sposób. Na obecną chwilę startup przygotował tylko obudowę do iPhone'a 6/6s.

TechNovator

W rozmowie z pomysłodawcą dowiedzieliśmy się, że system oparty jest na falach elektromagnetycznych niskiej częstotliwości, bezpiecznych dla użytkownika. Jak przyznali, ładowarka emituje fale porównywalne z telewizorem kineskopowym. NIe dowiedzieliśmy się jednak, ile czasu zajmuje pełne ładowanie takiej baterii.

Sama bazowa stacja ładująca zarządzana może być przez aplikację dla iPhone'a, która wyświetli m.in. statystyki ładowań i pozwoli na przydzielenie priorytetów konkretnym urządzeniom.

Na obecną chwilę dostępny jest prototyp. Nie wiadomo, kiedy urządzenie zyska wszystkie potrzebne certyfikaty i trafi do sprzedaży.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019