W serwisie YouTube został udostępniony dokument zatytułowany „Finy My Phone”, którego autorem jest Anthony van der Meer. Przeprowadził on swego rodzaju eksperyment, do którego zainspirowała go sytuacja, podczas której padł ofiarą złodzieja iPhone'ów.

Po utracie swojego iPhone'a van der Meer kupił używanego smartfona z Androidem i zainstalował na nim oprogramowanie Cerberus, którego nie da się usunąć nawet przez wyzerowanie wszystkich danych zgromadzonych na urządzeniu.

Cerberus pozwolił autorowi dokumentu na zdalne przesyłanie danych z kamery smartfona, nasłuchiwanie przy użyciu jego mikrofonu, sprawdzanie lokalizacji czy też rejestrowanie przeprowadzanych za jego pomocą rozmów telefonicznych. Następnie urządzenie zostało pozostawione w centrum handlowym, a van der Meer czekał, aż ktoś je ukradnie – nie trwało to wyjątkowo długo.

Dzięki zainstalowanemu oprogramowaniu szpiegującemu mężczyzna śledził każdy ruch złodzieja i wszystkie aktywności, jakie wykonywał on za pośrednictwem wspomnianego wyżej smartfona z Androidem. Szczegóły historii poznacie dzięki dokumentowi „Find My Phone”, który jest dostępny w serwisie YouTube wraz z polskimi i angielskimi napisami.

Warto przypomnieć, że swego czasu podobnej „inwigilacji” dopuścił się właściciel skradzionego iPhone'a, który włączył na swoim smartfonie opcję automatycznego zapisywania zdjęć do Dropboxa. Telefonu nie odzyskał, ale rozpoczął publikowanie w internecie zdjęć złodzieja, który fotografował siebie i otaczający go świat nowym „nabytkiem”.

Na koniec zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, który instruuje co zrobić, gdy zgubimy iPhone'a i co zrobić, gdy cudzego iPhone'a znajdziemy.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.