Niedawno zgubiłem iPhone'a i to, co należy zrobić w takiej sytuacji opisałem we wpisie Zgubiłem iPhone - co zrobić w przypadku zgubienia bądź kradzieży iPhone lub iPada?. Co jednak zrobić w przypadku, gdy taki telefon znajdziemy?

Pierwszą rzeczą jaką warto zrobić w takiej sytuacji, to zadbanie o to, aby telefon się nie rozładował, ponieważ po ponownym włączeniu może się on już nie zalogować do sieci (karta SIM zapewne będzie zabezpieczona kodem PIN,) a tym samym uniemożliwi właścicielowi zadzwonienie na swój numer w celu skontaktowania się ze znalazcą.

Drugim krokiem (jeśli jest taka możliwość) będzie wysunięcie Centrum Sterowania i upewnienie się, że telefon nie jest w trybie „Nie przeszkadzać” (ten tryb może włączyć się sam późnym wieczorem - zależy to od preferencji użytkownika) ani nie jest w trybie „samolotowym”.

Siri

Następnie spróbuj porozmawiać z Siri (przytrzymując przycisk Home) wydając komendy:

  • "Who owns this iPhone?" - tutaj mamy szansę na otrzymanie informacji o właścicielu

  • "Show call history" - po tej komendzie otrzymamy listę osób z którymi były prowadzone ostatnio rozmowy (warto spróbować się z nimi skontaktować - prawdopodobnie znają właściciela telefonu i pomogą nam się z nim skontaktować)

  • "Call mom / dad / sister / brother / wife" - jedna z tych komend zadziała pod warunkiem, że właściciel telefonu zdefiniował bliskie jej osoby we własnej karcie adresowej.

Na koniec możemy poszukać jakichś danych w Karcie medycznej.

Jeżeli nie uda nam się namierzyć powyższymi sposobami właściciela, to nie pozostaje nam nic innego jak oddać znalezisko na najbliższy komisariat Policji.

Zdjęcie: bt.com