Jedyne co wiemy na pewno to to, że Sal Soghoian został zwolniony z Apple. Czy wiemy coś jeszcze? Tak naprawdę to nie wiadomo jednak jak to było. Czy to oznacza całkowitą likwidację jego działu i porzucenie przez Apple kierunku rozwoju związanego z Apple Script i z automatyzacją, czy też po prostu nastąpiła zwykła pokoleniowa wymiana kadr?

Czy Apple dało w ten sposób światu sygnał i wykonało zwrot od profesjonalnych użytkowników w kierunku emotikonek i książek za 300 dolarów? Czy też po prostu Sal komuś ważnemu w Apple nastąpił na odcisk i szefostwo uznało, że nie może już z nim dłużej pracować i musi się go pozbyć, ale dotychczasowy kierunek rozwoju związany z automatyzacją zostanie utrzymany?

Sal Soghoian to człowiek legenda, który w Apple od 20 lat zajmował się rozwojem Apple Script, automatyzacją i ułatwieniami dostępu. To spod jego ręki wraz z systemem Mac OS X 10.4 Tiger wyszedł Automator. Mówi się, że to on w Apple stał na straży jakości oprogramowania i "bił" się o to, aby wszystko co związane z Apple Script było w kolejnych edycjach OSX-a, a teraz macOS-a należycie reprezentowane.

O tym co dla zwykłych użytkowników oznacza zniknięcie z Apple Sala Soghoiana dyskutujemy w kolejnym odcinku MacGadki.

Ważne linki:

Wideo "Doing things over and over is over", o którym rozmawialiśmy w MacGadce:

Już po nagraniu odcinka ukazał się artykuł na 9to5mac, w którym opublikowano maila Craiga Federighi, w którym to jest informacja, że rozwój automatyzacji w macOS-ie będzie kontynuowany. Jest więc pewna nadzieja. Zapewne skomentujemy to w kolejnym odcinku MacGadki

Ten odcinek MacGadki poprowadzili dla Was @mmmaslov i @sofcik

Nie zapomnijcie odwiedzić nas na Facebooku i Twitterze.

Koniecznie subskrybujcie MacGadkę w iTunes!