Poza grami z olśniewającą grafiką 3D, w których akcja toczy się wartko, niemal tak, jak w filmie, są też takie, w których nie liczy się realizm odwzorowania wirtualnego świata, a łamigłówki, które trzeba rozwiązać. Często gry tego typu mają ładną, ręcznie rysowaną lub malowaną grafikę, a niektóre z nich opowiadają o przygodach robotów.

Z pewnością niektórzy od razu pomyślą o wspaniałym Machinarium. Tym razem mowa jednak o innej grze, umiejscowionej także w świecie robotów. Mowa o Machineers, w której gracz wciela się w postać robota, albo robotki, pracującej w warsztacie naprawczym. Jej zadaniem jest oczywiście reperowanie różnego rodzaju urządzeń elektromechanicznych.

Machineers

Raz będzie to układ odpowiadający za oświetlenie lampek sklepowych, innym razem cały system grający pewnego mechanicznego deejay'a czy zepsuty samochód.

Machineers

Niekiedy zadanie będzie polegać na odpowiednim ułożeniu przełączników i podłączeniu kabli, co nie powinno nastręczać większych trudności.

Machineers

Niektóre konstrukcje są jednak naprawdę skomplikowane i odpowiednie ułożenie przekładni, zębatek, pasków transmisyjnych i innych elementów, może zająć trochę czasu. Mowa zwłaszcza o tych, w których brakuje sporej liczby elementów. Rozwiązanie takich łamigłówek daje sporo satysfakcji.

Machineers

Machineers ma ładną grafikę, choć do Machinarium sporo tej grze brakuje. Minusem są trochę męczące dźwięki wydawane przez roboty, z którymi rozmawia bohaterka. Same dialogi tworzące fabułę mogłyby być trochę krótsze. Gra by na tym trochę zyskała.

Machineers

Tak czy inaczej, jeśli lubicie gry o robotach trącące trochę steampunkiem, z całkiem ładną ręcznie rysowaną grafiką, to Machineers jest pozycją godną uwagi. Zwłaszcza teraz, kiedy gra dostępna jest za darmo.

Machineers dla iPhone'a i iPada w App Store