Apple zwolniło Sala Soghoiana, managera od niemal 20 lat odpowiedzialnego za technologie automatyzacji i ułatwień dostępu w OS X, niekwestionowanego ojca chrzestnego AppleScriptu i Automatora.

Jak sam twierdzi, Apple poinformowało go, że z przyczyn biznesowych zlikwidowało jego stanowisko i że w związku z tym nie będzie dalej pracował w tej firmie. To jasny sygnał, że nie będzie ona w przyszłości kłaść nacisku na rozwój automatyki w systemie macOS.

Sal Soghoian dołączył do Apple w styczniu 1997 roku i - jak twierdzi - przez cały czas kierował się ideą, że moc komputera powinna być w rękach jego użytkownika. Jeszcze w czerwcu, podczas konferencji WWDC prowadził sesję poświęconą sterowaniu aplikacjami dla macOS za pomocą głosu.

Soghoian prowadzi stronę internetową poświęconą automatyzacji zadań w systemie macOS. Dostępna jest ona pod adresem www.macosautomation.com.

Źródło: Sal Soghoian


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.