Apple zwolniło Sala Soghoiana, managera od niemal 20 lat odpowiedzialnego za technologie automatyzacji i ułatwień dostępu w OS X, niekwestionowanego ojca chrzestnego AppleScriptu i Automatora.

Jak sam twierdzi, Apple poinformowało go, że z przyczyn biznesowych zlikwidowało jego stanowisko i że w związku z tym nie będzie dalej pracował w tej firmie. To jasny sygnał, że nie będzie ona w przyszłości kłaść nacisku na rozwój automatyki w systemie macOS.

Sal Soghoian dołączył do Apple w styczniu 1997 roku i - jak twierdzi - przez cały czas kierował się ideą, że moc komputera powinna być w rękach jego użytkownika. Jeszcze w czerwcu, podczas konferencji WWDC prowadził sesję poświęconą sterowaniu aplikacjami dla macOS za pomocą głosu.

Soghoian prowadzi stronę internetową poświęconą automatyzacji zadań w systemie macOS. Dostępna jest ona pod adresem www.macosautomation.com.

Źródło: Sal Soghoian


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019