Według analityków KGI Securities, nowe MacBooki Pro zostaną wyposażone w czujnik Touch ID, a taże w panel OLED, który zastąpi klawisze funkcyjne. Komputery te mają zostać zaprezentowane przez Apple już podczas najbliższej konferencji, która prawdopodobnie odbędzie się na początku września.

Przewidywanie analityków pokrywają się z wcześniejszymi plotkami dotyczącymi zastosowania paneli OLED w miejscu klawiszy funkcyjnych. Tego typu rozwiązanie rozszerzyłoby możliwości zarządzenia programami z poziomu klawiatury dzięki dostosowaniu elementów pokazanych na wyświetlaczu do używanej obecnie aplikacji. Przykładowo w czasie korzystania z Photoshopa użytkownik miałby pod ręką skróty do podstawowych narzędzi, a włączenie muzyki poskutkowałoby wyświetleniem elementów sterowania odtwarzaczem.

Plotki dotyczące zastosowania czujnika Touch ID w MacBookach Pro pojawiały się już wielokrotnie, a ich wiarygodność została w pewnym stopniu potwierdzona przez kod macOS Sierra, który również odnosi się do tego typu rozwiązania.

Nowe MacBooki Pro mają zostać wyposażone w porty USB-C zgodne z interfejsem Thunderbolt 3. W komputerach mają również znaleźć zastosowanie procesory Intela z linii Skylake. Podobnie jak w przypadku 12-calowych MacBooków, z laptopów zniknie prawdopodobnie złącze MagSafe 2.

Źródło: 9TO5MAC

Grafika: Martin Hajek