Apple projektując swój zegarek pozwoliło na łatwą wymianę paska z jakim będziemy go nosić. Sami oferują szereg rozwiązań - od silikonowych opasek do metalowych bransolet. Są też alternatywy od innych firm. Jedną z nich jest Strap - skórzany pasek od firmy Nomad. Ich produkty mogliście już poznać. Recenzowałem między innymi Stand dla Apple Watch oraz kable/breloki Lightning-USB do kluczy.

nomad strap pudełko

Wracając do paska, ten dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: Classic Tan, Rusted Bronze oraz Amber Gray. Ja zdecydowałem się na ten ostatni, z zapięciami w kolorze czarnym, by wizualnie pasował do mojego Apple Watch Sport w kolorze Space Gray.

nomad strap w pudełku

Pasek przyszedł w klasycznym dla firmy opakowaniu – kartonowym pudełku – lecz tym razem w środku było jeszcze drugie opakowanie, w końcu pasek do zegarka możemy traktować bardziej jako biżuterię, a nie gadżet. Czarne materiałowe pudełko z miękkim środkiem nam o tym przypomina. Na wierzchu widnieje jedynie połyskujące logo Nomad.

nomad strap front

Pasek wykonany jest z włoskiej skóry bydlęcej, która według producenta ma nabierać charakteru wraz z tym, jak go nosimy. Na filmie widać, jak łatwo można przetrzeć skórę. Podobnie zachowują się brzegi paska po kontakcie z metalowym zapięciem. Po kilkunastu założeniach całość prezentuje się o wiele lepiej niż pasek, który dopiero został wyjęty z pudełka. Nieregularne otarcia faktycznie uszlachetniają jego wygląd.

nomad strap zapięcie

To samo było z wygodą. Na początku pasek był sztywny i po założeniu zegarek odstawał od ręki, co mogło wpłynąć na niedokładne pomiary pulsu itp. Teraz obydwie części przybrały bardziej zaokrąglony kształt i bardziej przylegają do ręki. Po zdjęciu z ręki nadal pozostają wygięte.

nomad strap z apple watch

Niestety nie wiem jak pasek zachowuje się w kontakcie z wodą i chyba nie zaryzykuję prysznica jak z silikonowym paskiem. Jeżeli chodzi o komfort, to pasek jest jak dla mnie bardziej wygodny niż ten z silikonu czy też „pasek skórzany” od Apple. Cenowo kosztuje on podobnie do skórzanych od Apple - $149 niezależnie od koloru i rozmiaru. Przesyłka do Polski to kolejne $10.

nomad strap tył z apple watch

Nomad Strap możecie kupić tutaj. Dodam, że producent daje dwuletnią gwarancję na pasek. Zauważyłem też, że firma przeceniła sporo innych swoich produktów.