Słownik w systemie OS X to świetne narzędzie, ale z punktu widzenia polskiego użytkownika, jest ono czasami bezużyteczne. Zawsze brakowało mi, bym mógł w tej systemowej aplikacji albo też przez stuknięcie trzema palcami w gładzik, znaleźć tłumaczenie danego słowa, a nie tylko jego angielską definicję.

Big 36d8bd12 0031 406b 9d58 35e67cce88e8

Odpowiedzią na problem, z którym z całą pewnością nie tylko ja się zmagam, jest aplikacja Dictionaries. Charakteryzuje się ona wbudowanymi 44 słownikami, ale najbardziej istotnymi dla mnie są angielsko-polski oraz polsko-angielski, które zawierają 32 tysiące haseł pochodzących z Wiktionary. Co więcej, na dużą część z nich składają się nie tylko definicje i zapis fonetyczny, ale też nagrana wymowa.

słownik angielsko polski os x mac

Po banalnym procesie instalacji, który zajmuje około pięć sekund, możemy skorzystać z bazy tłumaczeń na dwa sposoby. Pierwszym jest oczywiście otwarcie systemowego Słownika, w którym będziemy mogli również usłyszeć wymowę danego słowa, jeżeli jest ona dostępna. W drugim przypadku możemy wykorzystać funkcję Look Up, którą należy aktywować klikając trzyma palcami w gładzik i wskazując dane słowo albo też zaznaczając je i po prawym kliknięciu myszą wybierając opcję Wyszukaj.

słownik angielsko polski os x mac

Co tu dużo mówić, Dictionaries jest dokładnie takim programem, jakim powinien być. Wszystko działa niezwykle sprawnie, baza haseł spełnia moje wymagania, a instalacja zajmuje tylko kilka chwil. Pełna wersja programu została wyceniona na 5,99 €, jednak istnieje możliwość przetestowania wersji trial. Uważam jednak, że aplikacja, którą możecie pobrać ze strony producenta, jest warta swojej ceny, gdyż po prostu ułatwia życie.