Słownik w systemie OS X to świetne narzędzie, ale z punktu widzenia polskiego użytkownika, jest ono czasami bezużyteczne. Zawsze brakowało mi, bym mógł w tej systemowej aplikacji albo też przez stuknięcie trzema palcami w gładzik, znaleźć tłumaczenie danego słowa, a nie tylko jego angielską definicję.

Odpowiedzią na problem, z którym z całą pewnością nie tylko ja się zmagam, jest aplikacja Dictionaries. Charakteryzuje się ona wbudowanymi 44 słownikami, ale najbardziej istotnymi dla mnie są angielsko-polski oraz polsko-angielski, które zawierają 32 tysiące haseł pochodzących z Wiktionary. Co więcej, na dużą część z nich składają się nie tylko definicje i zapis fonetyczny, ale też nagrana wymowa.

słownik angielsko polski os x mac

Po banalnym procesie instalacji, który zajmuje około pięć sekund, możemy skorzystać z bazy tłumaczeń na dwa sposoby. Pierwszym jest oczywiście otwarcie systemowego Słownika, w którym będziemy mogli również usłyszeć wymowę danego słowa, jeżeli jest ona dostępna. W drugim przypadku możemy wykorzystać funkcję Look Up, którą należy aktywować klikając trzyma palcami w gładzik i wskazując dane słowo albo też zaznaczając je i po prawym kliknięciu myszą wybierając opcję Wyszukaj.

słownik angielsko polski os x mac

Co tu dużo mówić, Dictionaries jest dokładnie takim programem, jakim powinien być. Wszystko działa niezwykle sprawnie, baza haseł spełnia moje wymagania, a instalacja zajmuje tylko kilka chwil. Pełna wersja programu została wyceniona na 5,99 €, jednak istnieje możliwość przetestowania wersji trial. Uważam jednak, że aplikacja, którą możecie pobrać ze strony producenta, jest warta swojej ceny, gdyż po prostu ułatwia życie.


Dla wszystkich czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszytkie akcesoria marki SPIGEN.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: spigen719 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 31 lipca 2019