Jestem miłośnikiem systemu OS X, ale nie ukrywam, że system ten ma pewne braki względem konkurencyjnych rozwiązań. Po latach korzystania z Windowsa, a następnie Ubuntu, po zakupie pierwszego Maca brakowało mi regulatora głośności dla poszczególnych aplikacji. Na szczęście znalazłem niezależne rozwiązanie, która przynosi tę funkcję do oprogramowania Apple.

Big 9c868841 808b 476a 9f3e 7c3c1827fc20

Program VolumeMixer nie jest skomplikowanym narzędziem i korzystanie z niego jest tak samo proste, jak ma to miejsce w systemie Windows, gdzie z podobnego rozwiązania korzysta wielu użytkowników.

Aplikację instalujemy, uruchamiamy ponownie komputer, a na górnej belce systemowej zagnieździ się ikona VolumeMixera. Każdy program, który może emitować dźwięk i jest aktualnie uruchomiony, otrzyma osobny suwak, którym będziemy mogli regulować jego głośność. Jest to świetne rozwiązanie, gdy przykładowo słuchamy muzyki ze Spotify czy iTunes i nie chcemy słyszeć komunikatów z Facebooka czy też dźwięków powiadomień ze Slacka. Oczywiście dla poszczególnych aplikacji możemy najczęściej zmienić to ręcznie w preferencjach, ale VolumeMixer ułatwia i przyspiesza ten proces, a ponadto pozwala jedynie ściszyć dźwięki, a nie całkowicie je wyeliminować.

volume mixer regulacja głośności mac

Program jest dostępny w 15-dniowej wersji testowej. Po upłynięciu tego czasu konieczny będzie zakup aplikacji, który wynosi 43,23 zł dla dwóch komputerów, 64,84 zł dla pięciu komputerów oraz 86,45 zł dla pięciu komputerów wraz z dodatkowym pakietem wsparcia deweloperów. Wydaje mi się, że użyteczność tego rozwiązania jest warta swojej ceny. VolumeMixer można pobrać ze strony dewelopera.

Przeczytaj po hiszpańsku