Niedawno pisaliśmy o tym, że prezentacja zapowiadanych od wielu tygodni nowych urządzeń mobilnych z logo nadgryzionego jabłka ma odbyć się 15 marca. Firma z Cupertino zaprezentować ma nowego iPada z serii Air oraz nowy model iPhone’a z ekranem o 4-calowej przekątnej. Jak donosi serwis 9To5Mac, wspomniane produkty mają pojawić się w sprzedaży zaledwie 3 dni po ich prezentacji - w piątek, 18 marca.

Takie rozwiązanie oznaczałoby zmianę strategii sprzedaży tych produktów. Dotychczas, osoby, które chciały nabyć nowe iPhone’y, musiały złożyć na nie zamówienie i dopiero na jego podstawie, nieco później odebrać je w sklepie. Mogło wynikać to z faktu, że popyt na nowe smartfony przewyższał ich podaż, a firma chciała zabezpieczyć się przed sytuacją, w której zabrakłoby tych urządzeń na półkach. Według najnowszych doniesień ma się to zmienić.

iPhone 5se prawdopodobnie posiadać będzie układ A9, koprocesor M9 oraz 2 GB pamięci RAM, czyli komponenty znane z najnowszej generacji smartfonów Apple. Urządzenie ma zastąpić modele 5s, 6 oraz 6 Plus, które znikną z rynku. Nowy smartfon Apple ma być dostępny tylko w wersji z 16 oraz 64 GB pamięci.

iPad Air 3 ma zostać wyposażony w ekran o rozdzielczości 4K, układ A9X, 4 GB pamięci RAM oraz będzie współpracować ze stylusem Apple Pencil. W sieci opublikowano również rysunki przedstawiające konstrukcję tego urządzenia. Wynika z nich, że znajdą się w nim cztery głośniki, lampa błyskowa oraz znane z iPada Pro złącze Smart Connector.

Źródło: 9To5Mac