Niemal tydzień temu pojawiły się pierwsze doniesienia związane z kolejną generacją iPadów z serii Air, zgodnie z którymi nowy tablet Apple wyposażony zostanie w cztery głośniki oraz lampę błyskową. O ile pierwsze rozwiązanie znane jest już z konstrukcji iPada Pro, to drugie byłoby zupełną nowością w przypadku tabletów produkowanych przez firmę z Cupertino. Dziś pojawiły się nowe plotki na temat tego urządzenia.

Big 1bb9d998 b228 4a3d 90ac 01403747fe1c

W serwisie Engadget opublikowano dziś rysunki rzekomego iPada Air 3, na których przedstawione zostały wymiary tego urządzenia. Jeśli wierzyć wspomnianym ilustracjom, wymiary nowego iPada będą niemal identyczne jak w przypadku poprzedniej generacji tego urządzenia. Wysokość prawdopodobnie się nie zmieni i wynosić będzie 24 cm. Zmianie ulegnie szerokość i głębokość, które zgodnie z rysunkami zwiększone zostaną odpowiednio o 0,1 mm i 0,5 mm. Różnice nie będą widoczne gołym okiem.

Z rysunków wynika również, że poza wspomnianymi czterema głośnikami oraz lampą błyskową, urządzenie wyposażone zostanie również w złącze Smart Connector, które umożliwia podłączenie zewnętrznych akcesoriów, np. klawiatury. Możliwie zatem, że wraz z nowym iPadem, Apple zaprezentuje także kompatybilną z tym urządzeniem klawiaturę Smart Keyboard.

Według innych plotek iPad Air 3 zostanie wyposażony w ekran o rozdzielczości 4K, układ A9X, 4 GB pamięci RAM oraz będzie współpracować ze stylusem Apple Pencil.

Źródło: Engadget