Pasjans Churchilla, czyli najtrudniejsza karcianka w App Store
Donald Rumsfeld – 83-letni doradca George'a Busha – poznał od André'a de Staercke'a wyjątkową odmianę pasjansa, w którą grywał Winston Churchill. Belg będąc po wojnie dyplomatą NATO przekazał pomysłodawcy gry zasady owianej tajemnicą karcianki, co poskutkowało wydaniem wyjątkowej gry mobilnej.
Pasjans Churchilla znacznie różni się od standardowego pasjansa, w którego zagrywał się chyba każdy użytkownik systemu Windows 98 oraz XP. Podwójne talie rozkładane są w dziesięciu, a nie siedmiu, kolumnach. Karty należy standardowo skompletować dwa razy dla każdej figury, odkładając je po kolei od asa do króla. To jednak nie jedyne utrudnienia. Każdej rozgrywce towarzyszy tak zwana diabelska szóstka, która zawiera karty konieczne do posegregowania talii. Diabelskiej szóstki nie możemy jednak położyć na stole, gdzie operujemy taliami i dobieramy nowe karty. Może ona trafić tylko na jedno z ośmiu pól, gdzie kompletujemy figury w odpowiedniej kolejności.
Poza tymi wyróżnikami zasady są standardowe dla pasjansa. Dobieramy karty, nie możemy ułożyć na sobie tych samych figur, a konieczne jest układanie kart w odpowiedniej kolejności. Poza tym grę możemy prosić o cofnięcie ruchu, podpowiedź lub poddanie się, co pozwoli nam na uzyskanie małej liczby punktów. Warto wspomnieć, że gra jest wyjątkowo trudna. Nawet łatwy poziom trudności daje w kość. Za darmo uzyskujemy trzy gry, a za drobną opłatą możemy dokupić kolejne i przejść przez rozgrywkę ukształtowaną na kampanię.
Grze towarzyszą wypowiedzi Churchilla, jego wizerunek pojawia się w menu głównym, a układając pasjansa słyszymy żołnierską muzykę. Na ekranie ładowania pojawiają się z kolei zapiski z wojny, co dodaje klimatu i ma formę niemałej ciekawostki. Pasjans Churchilla został bardzo ładnie wykonany, a pieniądze jakie zarobi gra zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Rodzina przywódcy Wielkiej Brytanii z czasów II Wojny Światowej wyraziła zgodę na wykorzystanie wizerunku. My zaś możemy zagrać w ulubioną grę premiera, której zasady jeszcze niedawno znało jedynie kilka osób.