Alphabet – spółka w której skład wchodzi firma Google – ogłosiła dziś wyniki finansowe za czwarty kwartał fiskalny 2015 r. Zadowoliły one inwestorów, co natychmiastowo przełożyło się na sytuację na amerykańskiej giełdzie. O ile jeszcze w czwartek wartość Apple szacowana była na 522 miliardów dolarów, a spółki Alphabet na 515 miliardów dolarów, tak obecnie liczby te wynoszą odpowiednio 539 i 570 miliardów. Tym samym firma z Mountain View została najbardziej wartościową spółką giełdową świata detronizując Apple.

Na ten moment nie wiadomo, jak długo utrzyma się wspomniana wyżej sytuacja rynkowa. Niemniej jednak po raz pierwszy od 2010 r. Alphabet (do sierpnia 2015 r. Google) jest wart jako spółka więcej niż Apple. Firma Larrego Page'a uzyskała w czwartym kwartale 21,3 miliarda dolarów przychodu. To ponad trzy razy mniej, niż producent z Cupertino, który poinformował sześć dni temu o przychodach, które wyniosły w pierwszym kwartale roku obrotowego 75,8 miliarda dolarów.


Aktualizacja 3 lutego, 2016 r.

Jak podaje CNBC, Apple znowu jest najbardziej wartościową spółką giełdową na świecie. Jest ona aktualnie wyceniana na 525 miliardów dolarów, zaś Alphabet na 515 miliardów.

Źródło: The Verge