Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Final Cut Pro vs. Avid Media Composer vs. Adobe Premiere Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Final Cut Pro vs. Avid Media Composer vs. Adobe Premiere Pro (0 użytkowników oddało głos)

  1. Final Cut Pro (27 głosów [75.00%])

    Procent z głosów: 75.00%

  2. Avid Media Composer (5 głosów [13.89%])

    Procent z głosów: 13.89%

  3. Adobe Premiere Pro (4 głosów [11.11%])

    Procent z głosów: 11.11%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#26 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 18 stycznia 2010 - 15:55

czyli ze sie da...


Bawić w piaskownicy z Adobe Premiere Pro. Dada.

#27 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 stycznia 2010 - 16:07

Bawić w piaskownicy z Adobe Premiere Pro. Dada.


chrzanic abode. sprawdzalem. zabawka do filmikow na youtube


"macbookpro 2GB ramu, 2,4GHz, dysk po usb, FC7" - zarobkowo. da sie. nie trzeba wyj**** nie wiadomo ile na nie wiadomo jaki sprzet.


Kto jeszcze uwaza ze mac book pro to za slaby sprzet do prawy z FC? w tym temacie to jedyna opinia ze na macbook'u pro mozna powaznie dzialac z FC, jednak sa ludzie, ktorzy rowniez robia powazne rzeczy uzywajac MacBook'a pro i FC. Znam takie osoby, no przesadzam... osobiscie znam jedna, ale jest ich duzo wiecej. Ich teledyski mozna zobaczyc w TV i nie tylko, wiec daja rade. Jesli pracujesz dla TVN to i najbardziej wypasiony Mac nie starczy, bo renderowac bedziesz musial i tak na kilku...

W kazdym razie MacBook Pro jest chyba wystarczajacym narzedziem, aby dzialac zarobkowo, lub nie zarobkowo - jak kto woli, ale w kazdym razie profesjonalnie.

Ja juz zdecydowalem - Final Cut.



Pozdrawiam...

#28 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 18 stycznia 2010 - 16:44

Ale FCP nie FCE. Bardzo dobra decyzja. Pozdrawiam

#29 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 stycznia 2010 - 17:14

Ale FCP nie FCE. Bardzo dobra decyzja.

Pozdrawiam


Zalezy jak finanse pozwola. Ty masz z tego co widze w stopce Express'a.

#30 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 18 stycznia 2010 - 17:45

Prywatnie FCE ale powoli będę chciał zmienić na FCS.

#31 Waldekg

Waldekg
  • 89 postów

Napisano 23 stycznia 2010 - 06:37

Do wszystkich "specjalistów" od filmu i montażu. Jedyny film w historii, który w 90% powstał na kompie został zrobiony w jakim programie? Ano właśnie, cóż za cios

Cytat:

Bawić w piaskownicy z Adobe Premiere Pro. Dada.

Customer Stories: Video, Film, and Audio - Adobe and Avatar | Adobe TV

Mysicie poinformować Camerona, że używa nie tego programu co trzeba i jeszcze, że przecież oni na windach robią - to musi zatrudnić Makowców i wtedy będzie "profesjonalny", a teraz naraża się na śmieszność na naszym forum. Bo nasi filmowcy to AP to robią takie filmy, że AP to dla nich zabawka i brak opcji i wogóle i jeszcze tamto...

Liczą się przedewszystkim umiejętności, a nie narzędzia - Panowie.

co ma FCS co nie ma adobe potrzebnego do zmontowania filmu? Poza słowami zabawka(AP) i profesjonalny program (FCS) nie usłyszałem żadnego argumentu za FCS.

#32 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2010 - 07:52

Do wszystkich "specjalistów" od filmu i montażu. Jedyny film w historii, który w 90% powstał na kompie został zrobiony w jakim programie? Ano właśnie, cóż za cios

Cytat:

Bawić w piaskownicy z Adobe Premiere Pro. Dada.

Customer Stories: Video, Film, and Audio - Adobe and Avatar | Adobe TV

Mysicie poinformować Camerona, że używa nie tego programu co trzeba i jeszcze, że przecież oni na windach robią - to musi zatrudnić Makowców i wtedy będzie "profesjonalny", a teraz naraża się na śmieszność na naszym forum. Bo nasi filmowcy to AP to robią takie filmy, że AP to dla nich zabawka i brak opcji i wogóle i jeszcze tamto...

Liczą się przedewszystkim umiejętności, a nie narzędzia - Panowie.

co ma FCS co nie ma adobe potrzebnego do zmontowania filmu? Poza słowami zabawka(AP) i profesjonalny program (FCS) nie usłyszałem żadnego argumentu za FCS.


Możesz być pewien, że to nie zupełnie prawda a w każdym razie nie "jedyna". Z Twojego filmu wynika, że głównym narzędziem do compositingu był AE a to nie prawda choćby tu :
eyeonline.com home of eyeon Software Inc. creators of Fusion, Rotation, Vision and Generation
itu:
The Foundry - Home Page.
itu:
BBC - London helps generate Avatar's effects
W takich produkcjach używa się bardzo wielu programów jedne są ważne inne mniej a to co pokazałeś to reklama adobiego nic więcej. Założę się o co chcesz, że główny montaż nie odbywał się w Premiere tylko w Avidzie albo FCP.

T
O własnie:
Record-breaking Avatar creates new world with full suite of Avid audio and video solutions - Buzz
także żaden "cios"...
EDIT: Premiere czy AE są za "maluczkie" na takie produkcje zwyczajnie.

#33 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 25 stycznia 2010 - 02:12

Do wszystkich "specjalistów" od filmu i montażu. Jedyny film w historii, który w 90% powstał na kompie został zrobiony w jakim programie? Ano właśnie, cóż za cios


Jaki cios. Adobe gra o życie w biznesie filmowo-telewizyjnym. Obecnie pracuje się tylko na AVID
i FCS a Adobe chce to zmienić. Dlatego Avatar to też reklama Adobe :)

Mysicie poinformować Camerona, że używa nie tego programu co trzeba i jeszcze, że przecież oni na windach robią - to musi zatrudnić Makowców i wtedy będzie "profesjonalny", a teraz naraża się na śmieszność na naszym forum. Bo nasi filmowcy to AP to robią takie filmy, że AP to dla nich zabawka i brak opcji i wogóle i jeszcze tamto...


Jak się Tobie chce głosić te brednie. No cóż nie wszyscy mogą odróżnić że to tylko reklama Adobe.

Liczą się przedewszystkim umiejętności, a nie narzędzia - Panowie.


Zaprzeczasz samemu sobie.

co ma FCS co nie ma adobe potrzebnego do zmontowania filmu? Poza słowami zabawka(AP) i profesjonalny program (FCS) nie usłyszałem żadnego argumentu za FCS.


Popracuj, przetestuj, zobacz sam na własne oczy. Później wróć i podziel się wrażeniami.


PS. Ja już przeszedłem tą drogę - od Adobe do FC.

#34 Mac-Addict

Mac-Addict
  • 70 postów

Napisano 25 stycznia 2010 - 21:47

Czołem Panowie Montażyści! Dawno mnie tu nie było... tzn. w sumie to byłem, wpadałem kilka razy się poLOLować i tyle :P. W sumie to coś mi mówi, że nie powinienem się odzywać, ale strasznie mi się dziś nudzi, więc dodam coś od siebie. Fajnie by było mieć 8-core'a, z 16GB ram'u i do tego MXO albo AJA, ale jak się nie ma to się nie marudzi i nie wciska komuś kitu, że bez tego to się nic nie da zrobić. W dyskusje na temat umiejętności też za bardzo się mieszał nie będę, ale powiem, że bawią mnie teksty typu "dla weselnika..." itp., jasne, że takich wujków Józków co z tęsknotą wspominają czasu świetności VHS, kiedy na koniec imprezy wręczali młodym gotowy film na kasecie i których montaż taką produkcję przypomina, jest mnóstwo - kij im w ucho. Trendy się zmieniły i w tej chwili jest coraz więcej firm, których produkcje (czyt. wesela) wyglądają jakieś 100x lepiej niż 90% produkcji wszystkich polskich stacji TV razem wziętych (sorry) ;] i w sumie to nie ważne na czym robią, efekty są najważniejsze. Poszukajcie sobie na Vimeo. Się rozpisałem... Do rzeczy. Ja nie wiem skąd wy bierzecie te wszystkie problemy z formatami, renderem, exportem itd.. Ja sobie chlastam HDV na biednym iMac'u (RT na full ustawieniach) i nie mam żadnych problemów, na wydajność też nie narzekam. Tyle w sumie, że ja zwykle wiem co chcę osiągnąć. CC robie sobie na koniec, render/encode puszczam sobie na noc i wszystko hula aż miło! W zeszłym roku chlastałem sobie klipy z HVX200 na moim biednym PB G4 1,33GHz - zero problemów. W odpowiedzi na pytanie jaki edytor: FCS i polecam czytanie, a nie klikanie co pod myche wleci ;]. MacBook Pro to jest komputer dla FCS. iMac to badziew jakich mało, mój najgorszy zakup życia (ale nie dlatego, że nie daje rady) :P. Nie trzeba mieć macierzy wystarczy dysk na FW800. ;] Qrde i teraz nie wiem czy CMD+A i Delete, czy...

#35 slaj

slaj
  • 254 postów

Napisano 26 stycznia 2010 - 11:39

przyznam sie ze na kompie (fakt, windows) 1200MHz/1GB RAM + Adobe Premiere zmontowalem bardzo dawno temu profesjonalny dokument 25min w FullHD (lecial w tvp). komp oczywiscie nie wyrabial odtwarzania FullHD wiec bylo robione metoda 'filmowa' tj. montaz na materiale posrednim/mniejsze rozdzielczosci, a pozniej podmiana plikow na wlasciwe i docelowy render. osobiscie lubie Avid.

#36 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 26 stycznia 2010 - 23:29

@slaj Kiedyś też popełniłem coś na AP ale to dawne dzieje. Dzisiaj poważni pracodawcy wymagają oprócz umiejętności, biegłej znajomości Avid oraz FCP.

#37 Garfild

Garfild
  • 190 postów

Napisano 27 stycznia 2010 - 02:26

Założę się o co chcesz, że główny montaż nie odbywał się w Premiere tylko w Avidzie albo FCP.


watpie
jak caly film byl robiony w aae, to po co komplikowac przerzut na avida, skoro z ap wspolpracuje najlepiej?

a tak w ogole dyskusja jest bezsensowana, stara jak swiat, ...

garf

#38 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 27 stycznia 2010 - 03:48

a tak w ogole dyskusja jest bezsensowana, stara jak swiat, ...


W dobie postępu to raczej średnio-stara ;)


PS. Nocne marki to zamroziło czy co?

#39 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 stycznia 2010 - 07:48

watpie
jak caly film byl robiony w aae, to po co komplikowac przerzut na avida, skoro z ap wspolpracuje najlepiej?

a tak w ogole dyskusja jest bezsensowana, stara jak swiat, ...

garf

tylko, że nie był w AE to reklamówka a sam oglądałęm making-of gdzie montowali na avidzie także nie "wątp".
Filmów nie robi się w AE i premiere a już na pewno nie wyłącznie w AE które jest dość słabe przy innych softach.
Garf- troszkę branżowego obycia by Ci się przydało bo widać, że nie bardzo wiesz jak powstają produkcje.
EDIT: na prawdę przeczytaj mojego posta którego dość bezmyślnie zacytowałeś (wejdź w linki) to będsziesz miał ciut jaśniej

#40 Garfild

Garfild
  • 190 postów

Napisano 27 stycznia 2010 - 14:51

nie, ja juz sie w takie watki nie wtracam. 15 lat temu sie ekscytowalem powtorze tylko ze ta dyskusja jest nic nie warta. Jak mam wytlumaczyc dobremu montazyscie ze jest cos lepszego niz adobe premiere 6.5 ? kutasinski sie uparl i c.h.u.j. a to ze montaz jest powalajacy to nie wazne, dlaczego ten AMATOR uzywa AP? na stos go! Jak przekonac montazyste , gdzie teledysk ktory jest w 90% zrobiony na aae lepiej zmontowac na FCP? a on sie upiera do AP. No zabic gnoja, a yacha niech se w dupe wsadzi i wyrzuci to amatorskie AP i przepraszam ze montuje na amatorskim imaku/mbp :( nie zacina sie, montuje sie, sory itd:) garf p.s. bmw to shit, mercedes forever!, saaby dla dzieciakow, citroeny dla gejów, renaut dla amatorow,fiaty tez sa zle, hondy w miare, nisany sa git...

#41 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 stycznia 2010 - 15:27

p.s. bmw to shit, mercedes forever!, saaby dla dzieciakow, citroeny dla gejów, renaut dla amatorow,fiaty tez sa zle, hondy w miare, nisany sa git...


Juz napisales, ze licza sie efekty. Chyba kazdy to rozumie i nie sposob sie z Toba nie zgodzic.
Ale np. bedac laikiem, nastolatkiem, ktos mowi sobie - chce pracowac przy najwiekszych produkcjach filmowych, albo chociaz w TV. Ktorego programu sie uczyc? Na czym pracowac? W co ladowac pieniadze? Programy sie od siebie roznia, skroty klawiszowe tez. Wczesniej juz ktos napisal, ze obecni pracodawcy, wymagaja znajomosci obslugi tych dwoch nieszczesnych programow (Fina... Avi... - nie moze mi przejsc to przez palce).
Jednak moge miec "spaczone" pojecie na ten temat przez subiektywna ocene. To tylko moje zdanie.

To ze ktos juz pracuje nascie lat i robi niewiarygodne rzeczy na Premiere, Vegas, czy cos tam, to juz inna sprawa. Moze jakby sie przesiadl na FC to by robil jeszcze lepsze, a moze wrecz odwrotnie.

pozdrawiam,
k.

ps. A tak w ogole bmw to nie shit - bmw jest dla wiesniakow. geje wola peugoty.

#42 cezex

cezex
  • 305 postów

Napisano 27 stycznia 2010 - 15:53

A czy użytkownicy Premiere zauważyli, że ich ulubiony program podbija poziomy przy eksporcie? Moim zdaniem to wystarczy, żeby uznać taki soft za bezużyteczny.

#43 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 27 stycznia 2010 - 17:41

@cezex Daj sobie spokój jak ktoś montuje na AP to świata poza nim nie widzi ;) PS. Ot, przyzwyczajenia - ok, ale młodzi niech w AP nie wchodzą jeśli myślą o zawodzie poważnie. Chyba, że nie mają kasy i z braku laku...

#44 Garfild

Garfild
  • 190 postów

Napisano 27 stycznia 2010 - 21:55

jak sie nauczysz na premierce, bedziesz umial na finalu i odwrotnie - jest miedzy nimi BARDZO podobnie z avidem jest troche inaczej jak bedziesz umial montowac na jakims programie, nauczyc sie na innym to kwestia kilku dni nauki przeciez w montazu sie tylko tnie i ew. przenosi garf

#45 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 28 stycznia 2010 - 01:29

Przeszedłem drogę od AP przez Avid i wybrałem Final Cut. Powtórzę raz jeszcze od AP bardziej polecam FC lub Avid.

#46 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 04 lutego 2010 - 23:39

A wiecie może Panowie czy można nabyć Avid w wersji edukacyjnej?

#47 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 04 lutego 2010 - 23:44

Tak, można np. tutaj: Avid Media Compser Academic 3.5+

---- Dodano 04-02-2010 o godzinie 23:49 ----
Co ciekawe Avid lubi reklamować swoje produkty w oparciu o komputery Mac :)

#48 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 04 lutego 2010 - 23:57

Wielkie dzięki własnie o to mi chodziło. Jeszcze mam jedno pytanie czy jest to wersja identyczna jak ta na których pracuje się w studiach? Zalezalo by mi na tym bo jeżeli mówicie ze w tej branży liczy się Avid i FCP to bym się chętnie nauczył tego programu, żeby w przyszłości móc na nim zarabiać:)

#49 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 05 lutego 2010 - 00:27

Pod względem interfejsu tak. Zwróć uwagę, że są już nowsze wersje programu dlatego przy zakupie należy zapytać o ich dostępność. W porównaniu do Final Cut Express, Avid w wersji edu oferuje więcej profesjonalnych narzędzi. Jedyną wadą jest... licencja edukacyjna.

Co do pełnego Avida jest kilka wersji np. z mojo: Professional Video Editing and film editing tools from Avid

#50 mpConroe

mpConroe
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 lutego 2010 - 19:00

Czy są jakieś tutoriale Final Cut Express po polsku?Jeżeli po polsku nie ma, to po angielsku też może być, byleby proste było. Kupiłem kiedyś FCE na ebayu za jedyne 80Ł (w Anglii za 120Ł a u nas 800 zł...) i znalazłem tylko książki po ang. na Amazonie. Mam książkę do Premiere CS4 po polsku, ale samego Premiere nie :lol:. Na PC miałem pirata Premiere i już go ogarniam, ale na Maca cracka nie ma i muszę kupić CS4 Production Premium wersję EDU. Mam jeszcze pytanko, czy jest FCP edu czy muszę zadowolić się FCE?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych