Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Problem z BootCamp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#26 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 19 stycznia 2007 - 15:18

Nie masz dwóch partycji?
Jedna dla Windows(BootCamp) a druga dla Ma OS X?


Nie mam .... przy próbie partycjonowania mam komunikac ze nie moge przenieść danych

Dołączona grafika

#27 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 stycznia 2007 - 15:23

A czy partycja dla Windows nie powinna być przed partycją dla Mac OS X?

#28 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 19 stycznia 2007 - 15:30

A czy partycja dla Windows nie powinna być przed partycją dla Mac OS X?


nie :)

#29 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 19 stycznia 2007 - 16:38

Ale czy dowiem sie czy wpis o ktorym pisałem mowi o ilości partycji czy o jej numerku poprstu ??:) i czy w zwiazku z tym u mnie jest jedna ktorą widze z poziomu OS-X czy np. dwie z czego jednej (choćby małej) nie widze a istnieje ?? :) i moze przez to blokuje mi partycjonowanie przez boot camp ?? :hmm

#30 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 20 stycznia 2007 - 06:09

Z tego, co ja widze to ty klikasz Divide Equally, a na dysku masz tylko 22GB wolnego wiec nie dziwne, ze nie dziala... Ale moze sie myle ;)

#31 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2007 - 08:43

Z tego, co ja widze to ty klikasz Divide Equally, a na dysku masz tylko 22GB wolnego wiec nie dziwne, ze nie dziala... Ale moze sie myle ;)


Sugerujac sie screenshot'ami to raczej sie nie mylisz :) Wyraznie widac ze wolne miejsce to 22GB - choc autor pisze co innnego:

na dysku 160 GB mam wolne około 40 GB ale moge wygospodarować jeszcze około 20


---- Dodano 20-01-2007 o godzinie 09:45 ----

Limit dla FAT32 jest wiekszy, nie pamietam dokladnie jaki.. bez problemu sformatowalem 15GB dla bootcampa. Chyba stary FAT mial linit 4GB.


Chodzi o limit wielkosci pliku (4GB) a nie wielkosci partycji FAT32.

#32 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 20 stycznia 2007 - 10:13

Tylko, ze ciekawe jak autor moze mowic co innego, a jego wlasny komputer co innego :) Cos tu jest nie tak i wedlug mnie to jest wlasnie spowodowane miejscem na HDD

#33 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 20 stycznia 2007 - 13:31

Nie mam .... przy próbie partycjonowania mam komunikac ze nie moge przenieść danych

Dołączona grafika


Te 22 GB wolnego na pratycji OSX pozostało juz po (przesunieciu suwaka) co za tym idzie zdeklarowaniu i przydzieleniu 22 na XP . Reasumując autor sie nie pomylił co widać we właściwościach partycji na drugim zamieszczonym screenie.... Na dysku przed "próbą podzielenia suwakiem w BootCamp jest ponad 40 GB wolnego" 8-) :wink:

Żeby było jasno to BootCamp i obrazek pokazuje ilość POZOSTAŁEGO po ZADEKLAROWANIU WOLNEGO Miejsca na partycji OS-X

PS. reRESERVEDFX jak spisuje sie ATI 1900XT w Windzie ?? o ile masz zainstalowany M$ ....

#34 patiks

patiks
  • 3 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2007 - 18:42

Mialem juz to. Problem w zbyt duzej partycji. Mozesz rozwiazac to na pare sposobow nie tracac aktualnego osx. I 1. Restart 2. Wylaczyc co sie da 3. disk utility, verify.. 4. bootcamp, partycja X GB jesli zawiedzie, wylaczyc bootcamp, wlaczyc ponownie, ustawic partycje o 3GB mniejsza. II Restart, boot from dvd, disk utility, verify..

#35 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 21 stycznia 2007 - 23:33

Mialem juz to.
Problem w zbyt duzej partycji.
Mozesz rozwiazac to na pare sposobow nie tracac aktualnego osx.

I
1. Restart
2. Wylaczyc co sie da
3. disk utility, verify..
4. bootcamp, partycja X GB
jesli zawiedzie, wylaczyc bootcamp, wlaczyc ponownie, ustawic partycje o 3GB mniejsza.


II
Restart, boot from dvd, disk utility, verify..


Głowe dałbym sobie uciąć ze probowałem uzywac disk utility a potem BootCampa... moze sprobowac raz jeszcze ....

#36 IcePower

IcePower
  • 43 postów

Napisano 21 stycznia 2007 - 23:55

czesc, wg mnie powinienes kupic, itd., program do porzadkowania dysku (jak na PC - Norton) i zrobic na dysku porzadeczek - powinno pomoc. Zdanym z programow zainstalowanym wraz z systemem nie uda sie tego wykonac. pzdr

#37 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 22 stycznia 2007 - 00:00

czesc,

wg mnie powinienes kupic, itd., program do porzadkowania dysku (jak na PC - Norton) i zrobic na dysku porzadeczek - powinno pomoc. Zdanym z programow zainstalowanym wraz z systemem nie uda sie tego wykonac.

pzdr


A możesz mi dać jakiś trop na taki programik pod OS-X-a .... Naprawde chciałbym uniknąć reinstalacji OS-a :wink:

#38 IcePower

IcePower
  • 43 postów

Napisano 22 stycznia 2007 - 11:45

ja kupilem, co prawda w Anglii, ale pewnie przez internet tez mozna: TechTool Pro4 firmy Micromat (www.micromat.com). Takie sam porzadek potrafi zrobic Disk Warrior, ale tego nie widzialem na MacIntela.
Moim zdaniem reinstalacja OS nic nie pomoze. System i inne programy zapisuja po calym dysku rozne dane. Dlatego brakuje Ci czystego miejsca o rozmiarze, ktory potrzebujesz na partycje dla Boot Campa. Glowy nie dam, ale uwazam, ze uporzadkowanie dysku jednym ze wspomniany programow daj duza szanse, bo uzyskasz niczym nie zasmiecone np. 22GB. pzdr

#39 Bednar

Bednar
  • 241 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 28 stycznia 2007 - 20:19

A ja mam taki sam problem :( tylko że jak chce zrobić to z tym disk utlity i tak dalej to podczas Verify wyskakuje mi takie cuś i po kliknięciu OK nie wiem co dalej zrobić :( nie da się kliknąć Repair Disk bo jest nieaktywne. Może jestem głupi ale serio nie wiem co teraz zrobić. POMOCY!

Dołączona grafika

---- Dodano 28-01-2007 o godzinie 23:19 ----
ok już mi się udało pozbyć tego okienka zrobiłem po prostu wszystko od początku. Ale teraz na koniec pisze Volume Passed Veryfication i przycisk Repair Disk nadal jest nieaktywny. Fajnie tylko że Bootcamp dalej nie może zrobić partycji :(

#40 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 31 stycznia 2007 - 23:00

A ja mam taki sam problem :( tylko że jak chce zrobić to z tym disk utlity i tak dalej to podczas Verify wyskakuje mi takie cuś i po kliknięciu OK nie wiem co dalej zrobić :( nie da się kliknąć Repair Disk bo jest nieaktywne. Może jestem głupi ale serio nie wiem co teraz zrobić. POMOCY!

Dołączona grafika

---- Dodano 28-01-2007 o godzinie 23:19 ----
ok już mi się udało pozbyć tego okienka zrobiłem po prostu wszystko od początku. Ale teraz na koniec pisze Volume Passed Veryfication i przycisk Repair Disk nadal jest nieaktywny. Fajnie tylko że Bootcamp dalej nie może zrobić partycji :(


Nieaktywny bo chcesz naprawiać używany przez system własnie dysk :) Wystartuj komputer z płytki (przytrzymując C) i wtedy uruchom Verify oraz Repair Disk .... :)

#41 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 01 lutego 2007 - 22:09

Normalnie .... stary to sie TESTUJE !! nawet BETE i jesli problem jest znany opisuje go !! a nie wypuszcza taki shit :) pracuje w branzy softwareowej i coś podobnego u mnie nie moze miec miejsca .... to przecie podstawowa i Funkcjonalnosc BootCampa ... (pomoc w partycjonowaniu) a jesli nawet jest problem to moze by napisało o jakie dane chodzi jakies szczegoly LOGI cokolwiek .... Konstrukcja BootCampa jest lipna i tyle ... ale to moje zdanie.

PS. Z całym szacunkiem dla Apple (kocham tą Firme :) ) ale od czasu inteliMaców coraz bardziej przypominją M$ :( jest takie powiedzenie : NIE UMIEMY - NIE ROBIMY !! :)


Z całym szacunkiem (powaznie) poczytaj o partycjonowaniu i zastanów się, dlaczego nie da się tego zrobić tak "po prostu".

#42 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 02 lutego 2007 - 06:45

Poddaje sie nooo nie wyszły próby z BootCamp bez reinstalowania OS-a ... W związku z tym ze backup juz zrobiony i chce przeinstalować system (OS-X) prosze o ewentualne wskazówki na co zwrócić uwagę (format plików ilość partycji itp) żebym nie popełnił jakiegoś błedu który mi uniemożliwi postawienie drugiego systemu

#43 TaTa

TaTa
  • 104 postów

Napisano 09 lutego 2007 - 11:20

Podpinam się pod ten wątek bo w temacie, tylko w inną stronę. MBP, Mac OSX + Parallels( 30 GB partycja dla Windows XP Home). Z różnych względów chcę przejść na Bootcamp. Jak go zaistalować z najmniejszymi problemami i stratami. Pozdrawiam.

#44 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 09 lutego 2007 - 15:20

Podpinam się pod ten wątek bo w temacie, tylko w inną stronę. MBP, Mac OSX + Parallels( 30 GB partycja dla Windows XP Home). Z różnych względów chcę przejść na Bootcamp. Jak go zaistalować z najmniejszymi problemami i stratami.
Pozdrawiam.

Instalujesz Bootcamp i przeinstalowujesz Windows.

#45 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 09 lutego 2007 - 17:00

Instalujesz Bootcamp i przeinstalowujesz Windows.


Banalne poprostu .... banalne ... obyś nie trafił na milion problemów ktore udowodnią Ci ze tak nie jest :wink:

#46 TaTa

TaTa
  • 104 postów

Napisano 09 lutego 2007 - 18:26

Nie stresujcie...

#47 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 lutego 2007 - 04:09

Nie powinno byc az tak zle. Straszycie Tate. Oj Oj Oj. No chyba ze podczas instalacji winda sie wykrzaczy, plyta z systemem sie ztnie w napedzie, OS X sie skaszani, i trzeba bedzie oddac wszystko do naprawy. A to wszystko przez plyte ktora zostala wprowadzona w takie obroty ze wbila sie do wnetrza komputera. Ale nie powinno byc najgorzej. :D

#48 vis-a-vis

vis-a-vis
  • 4 postów

Napisano 19 lutego 2007 - 15:23

bootcamp a język polski U mnie nie da się nawet bootcampa zainstalować bo nie obsługuje polskiej wersji. Jak sobie z tym poradzić?

#49 rafalz

rafalz
  • 343 postów

Napisano 19 lutego 2007 - 17:19

Daj angielski na pierwsze miejsce i przeloguj się.

#50 vis-a-vis

vis-a-vis
  • 4 postów

Napisano 19 lutego 2007 - 18:43

jednak chodziło o odbezpieczenie i zabezpieczenie a teraz znowu nie mam klawiatury przy instalacji VISTY. Przy próbie instalacji XP klawisze mam podpięte od początku i działają a no visicie ani tak ani srak.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych