Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Problem z BootCamp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 30 listopada 2006 - 16:28

Witam Ze względu na potrzebe zainstalowania systemu M$ postanowiłem spróbować swoich sił z BootCamp-em ... Wszystko szło dobrze - upgrade Firmware , tworzenie dysku ze sterownikami aż do mementu tworzenia partycji dla Windows .... Tu pojawił sie problem a wraz z nim komunikat ze BootCamp nie może utworzyć partycji gdyż "jakieś" dane są "nieprzenośne" (rozumiem komunikat w dosłownym sensie) ale chciałbym spytać jakiego rodzaju dane sa nie możliwe do przeniesienia (Plik wymiany itp...)i czy jedynym rozwiazaniem jest Backup danych (zazacze ze nie za bardzo mam gdzie go zrobić :( )i ponowna instalacja OSX-a czy może jest jakis sposób by zmusić system do zrobienia partycji?? :rolleyes: PS. Przepraszam jeśli temat był ... ale dreczy mnie jeszcze pytanie czy Vista bedzie obsługiwana przez boot-camp??

#2 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 30 listopada 2006 - 18:31

PS. Przepraszam jeśli temat był ... ale dreczy mnie jeszcze pytanie czy Vista bedzie obsługiwana przez boot-camp??

w wersji finalnej zapewne tak.

#3 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 30 listopada 2006 - 20:34

Nikt sie nie spotkał z takim problemem (partycjonowanie) przy instalcji windy

#4 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 listopada 2006 - 20:44

Nikt sie nie spotkał z takim problemem (partycjonowanie) przy instalcji windy


Ale której Windy? Bo Vista ponoć nie działa.

#5 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 08 grudnia 2006 - 20:23

Ale której Windy? Bo Vista ponoć nie działa.


Oczywiście XP .... chodzi mi o problem ktory występuje w Boot Cam w momencie proby partycjonowania :(

mam zamieścic screena czy coś ?? please help

Naprawde nikt nie miał podobnego problemu ??

Noooo szlag mnie trafi za chwile z tym programem (nie widze innego wyjscia jak tylko kupić dysk zrobić backup i instalować OSX -a raz jeszcze ) :(

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 grudnia 2006 - 21:04

Ile masz wolnego miejsca na dysku?

#7 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 08 grudnia 2006 - 21:46

na dysku 160 GB mam wolne około 40 GB ale moge wygospodarować jeszcze około 20

#8 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 09 grudnia 2006 - 01:00

po pierwsze wrzuć do napędu płytkę systemową mac os uruchom z płyty DISK UTILITY wybierz opcje verify disk permission potem repair disk permission następnie Verify Disk i potem Repair Disk następnie restart już z dysku i uruchom boot campa i postępuj zgodnie z informacjami powinno już być ok,sprawdzone u mnie i pomogło :)

#9 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 09 grudnia 2006 - 09:49

Zrobiłem operacje na dysku o ktorych pisałeś i oto efekt :(

Dołączona grafika

Please może jeszcze jakieś pomysły ?? :(

#10 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 09 grudnia 2006 - 10:01

Pozostaje zrobić to co masz napisane w okienku czyli backup danych i instalacja od nowa albo przenieś większe pliki na inny dysk i spróbuj jeszcze raz bo nie idzie ukryć że dysk masz zawalony czymś.

#11 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 09 grudnia 2006 - 10:17

hmmm troche nie za bardzo mam gdzie zrobić ten backup :( musze kupić dysk, sama reistalacja też jest dla mnie kłopotliwa ze względu na stratę czasu ale tak jak napisałeś chyba nic innego nie pozostaje ( zobacze co bedzie jak zgram na płytki co sie da i zwolnie troche miejsca) PS. Od czego jest opcja w Disk Utility "Erase Free Disk Space" ??

#12 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 26 grudnia 2006 - 23:53

Natknąłem się dziś na identyczny problem.. udało się go komuś rozwiązać?

#13 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 27 grudnia 2006 - 09:49

ja cały czas walcze .... no musi sie jakoś dac określić dane które sa jeszcze na dysku badz sa przyblokowane .... nie mam ochoty instalować OS-a raz jeszcze tym bardziej ze jedyne miejsce gdzie mogłbym zrobić backup to Laptop HP z formatem plików NTFS :(

#14 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 15:24

Echh.. trudno. Kupilem dysk 7200rpm do macbooka, teraz czekam na obudowe, ktora pozwoli go podlaczyc. Mam nadzieje, ze po sklonowaniu kompa na nowy dysk pliki uloza sie na jednej kupce i pozwola na partycjonowanie :)

#15 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 29 grudnia 2006 - 07:29

Echh.. trudno. Kupilem dysk 7200rpm do macbooka, teraz czekam na obudowe, ktora pozwoli go podlaczyc. Mam nadzieje, ze po sklonowaniu kompa na nowy dysk pliki uloza sie na jednej kupce i pozwola na partycjonowanie :)


Oczywiście jest to rozwiązanie .... ale dla mnie świadczace tylko o za przeproszeniem "Lipności" MacOS-a a napewno aplikacji BootCamp....

#16 xaffer

xaffer
  • 25 postów

Napisano 29 grudnia 2006 - 17:12

... niewiem jak mozna miec pretensje do aplikacji w wersji BETA ?

#17 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 29 grudnia 2006 - 21:03

... niewiem jak mozna miec pretensje do aplikacji w wersji BETA ?


Normalnie .... stary to sie TESTUJE !! nawet BETE i jesli problem jest znany opisuje go !! a nie wypuszcza taki shit :) pracuje w branzy softwareowej i coś podobnego u mnie nie moze miec miejsca .... to przecie podstawowa i Funkcjonalnosc BootCampa ... (pomoc w partycjonowaniu) a jesli nawet jest problem to moze by napisało o jakie dane chodzi jakies szczegoly LOGI cokolwiek .... Konstrukcja BootCampa jest lipna i tyle ... ale to moje zdanie.

PS. Z całym szacunkiem dla Apple (kocham tą Firme :) ) ale od czasu inteliMaców coraz bardziej przypominją M$ :( jest takie powiedzenie : NIE UMIEMY - NIE ROBIMY !! :)

#18 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 30 grudnia 2006 - 03:27

Echh.. trudno. Kupilem dysk 7200rpm do macbooka, teraz czekam na obudowe, ktora pozwoli go podlaczyc. Mam nadzieje, ze po sklonowaniu kompa na nowy dysk pliki uloza sie na jednej kupce i pozwola na partycjonowanie :)


Sklonowałem dysk, włożyłem go do kompa.. i nic. Włożyłem stary dysk do kompa - nic. W tym momencie mogę bootować ze starego albo nowego dysku, ale tylko przez usb. Komputer przestał widzieć wewnętrzny dysk. Aaaaarrghh!!! Poresetuję pramy i inne sramy.. zobaczymy.

Proszę o przeniesienie do sekcji gimnastycznej. Albo hardware'owej..

OK, bohaterem roku zostaję.. ja. Najpierw znalazłem w internecie jak, ktoś opisał, jak łatwo jest przez pomyłkę włożyć dysk do macbooka do góry nogami - dowiedział się tego parę godzin po tym, jak dysk mu "przestał działać".. Co za bałwan.

Dopiero przyjrzenie się zdjęciom instruktażowym sprawiło, że zajarzyłem - zrobiłem to samo co on :D
No co? Dysk nie chciał wejść właściwą stroną, a odwrotnie - jak w masełko, wydawało mi się że jest ok :)
Winny oczywiście jest Carlsberg, bo przecież nie ja :D

#19 malgonia.b

malgonia.b
  • 62 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 11 stycznia 2007 - 16:24

Tygrysio! poradziles sobie ze swoim problemem??? Mam podobny i nie wiem co poradzic??? Moze napiszesz, jesli udalo Ci sie cos naprawic ?!

#20 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 12 stycznia 2007 - 18:30

Tygrysio! poradziles sobie ze swoim problemem??? Mam podobny i nie wiem co poradzic???
Moze napiszesz, jesli udalo Ci sie cos naprawic ?!


W końcu troszke przestało mnie to interesowac gdyż nie mając czasu na zabawe i dalszą walke z OS X (poporstu nadszedł dzień w ktorym Windows potrzebny był JUZ :) ) kupiłem laptopa HP .... Podsunieto mi jeszcze kilka pomysłów w pracy jak sobie z tym poradzic ktore mam zamiar w weekend sprawdzić .... jesli sie nie uda to chyba tylko dla czystej ciekawości instalacji M$ na Macu i dla przygotowania gruntu pod Viste przeinstaluje OS X.

Ale w związku z partycjonowaniem nasuwa mi sie pytanie .... mam w iMacu 160 GB dysk ( chciałbym przydzielić na Winde powiedzmy 40 GB - ok wtedy NTFS :) ale nie bede mogł zamapować tego dysku a napewno nic na nim zapisać z poziomu OSX - tak ?? ... Rozwiazaniem była by partycja 32 GB i FAT32 ... ale o ile pamietam ze szkoły to max rozmiar pliku na takiej partycji to 4GB :( wiec troszke mało jak na moje potrzeby .... jesli sie myle prosze o wyprowadzenie mnie z błedu (co do wielkości max pliku na FAT32)

PS. I drugie pytanie ... Czy po upływie gwarancji ktoś z Forumowiczów może poradzic mi jaki wiekszy dysk dokupic by wymienić ten isniejący w iMacu ?? nie chodzi mi oczywiście o rozmiar a raczej o typ ... ewentualnie producenta dysku z ktorym beda najmniejsze problmy przy zamianie

#21 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 12 stycznia 2007 - 19:22

Polecam taki sposob: podlaczasz dysk zewnetrzny, klonujesz przy pomocy Carbon Copy Cloner, uruchamiasz system z zewnetrznego dysku, klonujesz go z powrotem.. Nie robilem tak, ale przynajmniej w teorii pliki powinny sie "poukladac" przy klonowaniu.

Limit dla FAT32 jest wiekszy, nie pamietam dokladnie jaki.. bez problemu sformatowalem 15GB dla bootcampa. Chyba stary FAT mial linit 4GB.

#22 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 12 stycznia 2007 - 20:24

Polecam taki sposob: podlaczasz dysk zewnetrzny, klonujesz przy pomocy Carbon Copy Cloner, uruchamiasz system z zewnetrznego dysku, klonujesz go z powrotem.. Nie robilem tak, ale przynajmniej w teorii pliki powinny sie "poukladac" przy klonowaniu.

Limit dla FAT32 jest wiekszy, nie pamietam dokladnie jaki.. bez problemu sformatowalem 15GB dla bootcampa. Chyba stary FAT mial linit 4GB.


Dzieki za sznurecek do programu ... jak nie zwalcze problemu to napewno przetestuje :) Co do FAT-u to dałbym sobie głowe uciąć ze na Studiach uczyli ze do 1GB -> FAT16 i 4GB -> FAT32

#23 kolouker

kolouker
  • 122 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 stycznia 2007 - 22:12

Ale w związku z partycjonowaniem nasuwa mi sie pytanie .... mam w iMacu 160 GB dysk ( chciałbym przydzielić na Winde powiedzmy 40 GB - ok wtedy NTFS :) ale nie bede mogł zamapować tego dysku a napewno nic na nim zapisać z poziomu OSX - tak ?? ... Rozwiazaniem była by partycja 32 GB i FAT32 ... ale o ile pamietam ze szkoły to max rozmiar pliku na takiej partycji to 4GB :( wiec troszke mało jak na moje potrzeby .... jesli sie myle prosze o wyprowadzenie mnie z błedu (co do wielkości max pliku na FAT32)


Można już zapisywać NTFS, tylko musisz zainstalować macFUSE

#24 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 19 stycznia 2007 - 12:02

Przeglądałem sobie właściwości mojej partycji w iMaczku i w związku z tym mam pytanie :
Na zamieszczonym screenie z ww.właściwości ostatni wpis to Partition Number ... Czy mam to interpretować jako numer partycji ..... czy jako jej "ilość" ... to drugie tłumaczyło by czmu mi BootCamp sie nie instaluje ... Podobno do instalcji BC powinna być jedna patycja ??

Dołączona grafika

#25 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 stycznia 2007 - 15:15

Nie masz dwóch partycji? Jedna dla Windows(BootCamp) a druga dla Ma OS X?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych