Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cała prawda na temat "legalności" pruduktów Adobe kupionych w USA itp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#26 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 20 grudnia 2009 - 13:16

Tak czytam sobie wątek i dochodzę do wniosku, że to strata czasu. Wątkotwórca ukrywający się pod pseudonimem pisze o rzekomych rozmowach z niewiadomo kim. Nie jest rozsądnym opierać się na plotkach nie mających pisemnego potwierdzenia, pochodzących z niesprawdzonego źródła. Jak nie zobaczę czarno na białym oficjalnej wersji to nie uwierzę.

#27 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 20 grudnia 2009 - 13:36

...(bez meldunku w USA) nie otrzymujemy prawa upgrade'u do kolejnych wersji pakietu (np do CS5 itd)


Kee? Pierwszy raz słyszę o czymś takim jak meldunek w USA.

#28 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 20 grudnia 2009 - 14:22

W USA nie istnieje cos takiego jak meldunek, ba nawet nie ma obowiazku posiadania dowodu osobistego 9wiekszosc ludzi posluguje sie prawami jazdy). Jakieś bzdury z tymi meldunkami i wizami w USA, trzeba iść i się pytać do źródła. Wg mnie powinno być tak, że jak masz licencję amerykańską to po prostu support masz w USA i wszystko dziala normalnie. Co to za bzdury z tym meldunkiem, brakiem prawa do upgrade itp? Przecież to jakieś poronione.

#29 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 grudnia 2009 - 14:50

A jak z rozliczeniem faktury z USA ? bo liczac to w ten sposob: CS4 Designe Premium 1799$ - czyli po dzisiejszym kursie dolara wychodzi to 5.217 zl + jakas przesylka no i nie wiem jak z clem za to... a PL ja moge ten Pakiet miec za okolo 8600 zl brutto minus vat i podatek to wyjdzie mnie podobnie jak te 5217...

#30 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 20 grudnia 2009 - 14:56

@Śfieży: sęk w tym, że jednoznacznego (dosłownego) potwierdzenia czy zaprzeczenia na piśmie nie zobaczysz - Adobe w licencji na wersję IE nie określa miejsca użytkowania (nigdzie na to nie trafiłem jak do tej pory).
Ale: http://www.myapple.p...7342-post9.html Oczywiście jest zawsze możliwość, że mama100 zarejestrował się tylko po to, aby wprowadzić wszystkich w błąd i wykosić ewentualną konkurencję ;)
@Hektor:Slickdeals.net - najdrożej wychodzi 1495$. Cło jest zerowe, zapłacisz VAT w Polsce. Na podstawie SADu odliczasz VAT w U. Skarbowym. Tyle mi wiadomo.

#31 webpremium

webpremium
  • 8 postów

Napisano 20 grudnia 2009 - 17:17

cytat

"Tak czytam sobie wątek i dochodzę do wniosku, że to strata czasu. Wątkotwórca ukrywający się pod pseudonimem pisze o rzekomych rozmowach z niewiadomo kim. Nie jest rozsądnym opierać się na plotkach nie mających pisemnego potwierdzenia, pochodzących z niesprawdzonego źródła. Jak nie zobaczę czarno na białym oficjalnej wersji to nie uwierzę."


widocznie masz problemy z czytaniem z zrozumieniem. A czarne na białym jest - przeczytaj licencję użytkowania produktów Adobe. Wszystko byłoby jasne gdyby Adobe Polska nie puściła swojej wersji w obieg na temat rzekomych nielegalnych produktów z USA. Póki co oni tego nie potweirdzili na papierze z prostej przyczyny, bo gadają pierdoły po to aby znależć Jelenia który zapłaci 4 tysiące wiecej za soft.

---- Dodano 20-12-2009 o godzinie 17:20 ----
"A jak z rozliczeniem faktury z USA ?

bo liczac to w ten sposob:

CS4 Designe Premium
1799$ - czyli po dzisiejszym kursie dolara wychodzi to 5.217 zl + jakas przesylka no i nie wiem jak z clem za to...
a PL ja moge ten Pakiet miec za okolo 8600 zl brutto minus vat i podatek to wyjdzie mnie podobnie jak te 5217..."


Proszę powiedz w jaki sposób zamierzasz odliczyć pełny VAT od oprogramowania które kosztuje 8.6tys. Proszę o szczegóły gdyż jestem bardzo ciekawy. Rozumiem że mieszkasz w Polsce ? i masz tutaj zarejestoewalem działalność gospodarczą?

#32 misieq

misieq
  • 48 postów
  • SkądTychy

Napisano 20 grudnia 2009 - 23:38

W USA nie istnieje cos takiego jak meldunek, ba nawet nie ma obowiazku posiadania dowodu osobistego 9wiekszosc ludzi posluguje sie prawami jazdy).

Jakieś bzdury z tymi meldunkami i wizami w USA, trzeba iść i się pytać do źródła.


Może meldunek to złe słowo. Chodziło mi o to, że kupujący soft w stanach musi być uprawniony do przebywania w tym kraju w momencie kupowania.
Nie wiem jak oni to sprawdzają, ale chyba legalność sprawdza się tym na kogo jest soft zarejestrowany, tak?. Kupujesz soft w USA i rejestrujesz go na firme w Polsce - jest pretekst do sprawdzenia.

Pewnie macie racje że każdy konsultant powie Ci co innego, ja tylko napisałem to co mi przedstawiono (informacja od 2 rożnych konsultantów, rozmowy były przeprowadzane w odstepie czasowym 2 tygodni)

#33 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 grudnia 2009 - 00:11

No dobra ale jak w takim razie kupić adobe z us na firmę? Mam osobę, która legalnie tam pracuje itp. Jak można to zrobić?

#34 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 21 grudnia 2009 - 12:25

@webpremium Dałbyś jakieś linki, a nie się tak pieklisz. Pozdrawiam

#35 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 21 grudnia 2009 - 12:42

Niezle jaja, widze ze nawet kupienie produktu Adobe za pare tysiakow nie daje nam WLASNOSCI do tegoz oprogramowania. Przykre. I oni sie dziwia ze ludzie to piraca zamiast kupic oryginalne??? Czy och kompletnie pogielo? Nie chodzi mi o kase ale o zawirowania stanowiskowo - aktywacyjne! Dlaczego nie moge miec ich produktu na 10 komputerach? Czemu tylko na 2? Matko boska, do czegoz to prowadzi brak zdrowej konkurencji! Paranoja.

#36 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 grudnia 2009 - 12:52

Jak to na dwóch vendisse? A nie jeden pakiet na jeden komputer? :)

#37 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 21 grudnia 2009 - 12:56

Dlaczego nie moge miec ich produktu na 10 komputerach? Czemu tylko na 2? .


No to chyba logiczne. Inaczej kupilabys na firme jedna sztuke PS CS4 za 3 tysiaki i zainstalowala na 30 stanowiskach i hulaj dusza, kasa leci. Podobnie z Windowsem. Kupujesz system w sklepie i instalujesz na komputerze. Ale nie zainstalujesz go na 30 stanowiskach w firmie. Tak jest z wiekszoscia komercyjnego oprogramowania (nawet iWork 'retail' jest na jedno stanowisko)

#38 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 21 grudnia 2009 - 13:26

I to powoduje, że Maczki nie są wcale drogie, jeśli "jedziesz na legalu". Jeśli chodzi o OSX a nie Adobe..., więć OT. Pozdrawiam

#39 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 21 grudnia 2009 - 13:54

Archicada kupujac kupujesz archicada. A nie "instalowanie archicada na jedno stanowisko", "2 mozliwe aktywacje" itp bullshit. Czy Graphisoft (producent archicada) ma nierowno pod sufitem? Czy traci jakas kase? Wrecz przeciwnie, zrobili bardzo dobry produkt ze swietna koncepcja klucza, wiec mozesz sobie zainstalowac nawet na 10000komputerow i uzywac ktorego chcesz akurat. W biurach arch dziala to tak (a w pl z reguly uzywa sie autocada itp a archicada czasami:) ze kto potrzebuje bierze klucz (tzw wibuKey, na pendrive) i uzywa. I sprawa prosto rozwiazana. Nie rozumiem polityki Adobe. Tzn rozumiem ze sa monopolistycznymi swi...mi wiec klient to dla nich g... ktore ma placic i spier...lac, ale to sie kiedys skonczy, ludzie sie w koncu wkurza, konkurencyjne programy rozwina...

#40 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 21 grudnia 2009 - 14:16

Polityki Adobe w jakiej kwestii? Że jedna kopia jest na jedno stanowisko?

#41 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 21 grudnia 2009 - 14:47

ze tyle problemow z licencja...

#42 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 21 grudnia 2009 - 14:57

Archicada kupujac kupujesz archicada. A nie "instalowanie archicada na jedno stanowisko", "2 mozliwe aktywacje" itp bullshit. Czy Graphisoft (producent archicada) ma nierowno pod sufitem? Czy traci jakas kase? Wrecz przeciwnie, zrobili bardzo dobry produkt ze swietna koncepcja klucza, wiec mozesz sobie zainstalowac nawet na 10000komputerow i uzywac ktorego chcesz akurat. W biurach arch dziala to tak (a w pl z reguly uzywa sie autocada itp a archicada czasami:) ze kto potrzebuje bierze klucz (tzw wibuKey, na pendrive) i uzywa. I sprawa prosto rozwiazana.


Czyli też zabezpieczenie vide w zasadzie to samo co z licencją na jedno stanowisko. Co z tego, że masz zainstalowane na 30 komputerach jak działa jedynie na jednym na raz? A można taki klucz dokupić, żeby pracować na dwóch jednocześnie ? A ile kosztuje?

#43 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 21 grudnia 2009 - 15:54

Pewno mozna tak samo jak mozna zainstalowac po prostu pirata. Nie w tym rzecz. Rzecz w wygodzie UZYTKOWNIKA. PS uniemozliwia ci jakiekolwiek zmiany, jesli kupisz nowy komp, przeinstalujesz system - to masz zabawe z tego co tu rozumiem. Natomiast z Archicadem na przyklad juz nie, co wiecej licencja jest dozywotnia, mozesz ja odsprzedac itd... Dlatego mowie ze nie rozumiem po co PS robi takie problemy uzytkownikowi, jak ktos bedzie chcial to i tak bedzie piracil, a ten kto uzywa legala wychodzi na debila walczacego z Adobe... Po co to im?

#44 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 grudnia 2009 - 16:21

vendisse - źle rozumiesz. przecież klucz który dostałaś z PS'em możesz sobie przed zainstalowaniem PS'a na nowym komputerze/formatem systemu dezaktywować i tyle. potem wpisujesz ten sam klucz, aktywujesz i wszystko bangla bez problemów. licencję na PS'a też możesz przecież odsprzedać?

#45 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 21 grudnia 2009 - 18:39

Tak, ale po co? po cholere ta dezaktywacja? A jesli wlasnie jak juz ktos wspomnial system zeswiruje, komp padnie, wybuchnie, zabierze go lawina, porfie tajfun tudziez inny tsunami?:D Co wtedy? Zupelnie bezsensowne "zabezpieczenie". Najlepsze podejscie w moim mniemaniu ma Apple, zadnych kluczy, zanego swirowania. Kto chce i tak bedzie piracil. A kto chce byc legalny NIE MA ZADNYCH PROBLEMOW. I tyle.

#46 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 grudnia 2009 - 18:47

po co? żeby na jedną licencję nie instalować n+1 kopii, skoro się do tego nie ma prawa no to wtedy zawsze można zadzwonić do Adobe i licencję dezaktywować jasne, apple ma wygodnie, ale jednak Adobe ma o wiele więcej do stracenia niż Apple, nie sądzisz? w ogromnej większości nawet jak już ktoś piraci soft Apple to i tak kupił komputer od Apple, w którym za ten soft w większości zapłacił (OS X, iLife, tylko iWork nie, chociaż pewnie i tak)

#47 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 21 grudnia 2009 - 19:09

Jedno jest faktem: Adobe zdziera z klientów spoza USA. Tłumaczy to wyższymi kosztami prowadzenia działalności w Europie (problem dotyczy wszystkich krajów, nie tylko PL), kosztami lokalizacji wersji językowych oraz mniejszymi przychodami ze sprzedaży tychże lokalizowanych wersji (sic!). Polecam poczytać forum Adobe, tam na zdzierstwo firmy skarżą się userzy z całej Europy oraz Australii i N. Zelandii (podając przykłady różnic cenowych). Można także przeczytać oficjalne stanowiska Adobe w sprawie ich polityki cenowej. Używanie kopii oprogramowania zakupionych w USA jest legalne. Aktywacja i rejestracja przechodzi bez problemów, to samo z update. Nigdzie w licencji (EULA) dostępnej na ich stronie nie ma restrykcji terytorialnych (z wyjątkiem krajów objętych embargiem i zakazami eksportowymi) - przeczytałem dokładnie wersję angielską oraz polską. Różnica tkwi w wersji softu - tak jak napisał Śfieży, są wersje które można używać tylko na danym rynku, ale to jest zawsze opisane na pudełku. Wersja IE nie ma takich ograniczeń. Faktura i nośniki (plus odpowiednio opłacone cła, podatki itp w kraju docelowym) to wszystko. Tyle w kwestii legalności. Kwestie odliczania VATu itp leżą najczęściej w interpretacji właściwego Urzędu Skarbowego. P.S. wiem już skąd webpremium ma informacje, ale może sam się*wypowie na ten temat...

#48 rafaello87

rafaello87
  • 403 postów
  • SkądBielsko - Biała

Napisano 21 grudnia 2009 - 20:00

A ja mam takie pytanie o slickdeals.net .... Ktoś tu wrzucił linka do tego serwisu ..... Jak z legalnością tego softu?? Znalazłem (moim zdaniem) niezłe promocje, np: Flash CS3 za $280 a cały pakiet Production Premium za jakieś $850 Mógłby ktoś wyjaśnić??

#49 webpremium

webpremium
  • 8 postów

Napisano 21 grudnia 2009 - 20:03

Jedno jest faktem: Adobe zdziera z klientów spoza USA. Tłumaczy to wyższymi kosztami prowadzenia działalności w Europie (problem dotyczy wszystkich krajów, nie tylko PL), kosztami lokalizacji wersji językowych oraz mniejszymi przychodami ze sprzedaży tychże lokalizowanych wersji (sic!). Polecam poczytać forum Adobe, tam na zdzierstwo firmy skarżą się userzy z całej Europy oraz Australii i N. Zelandii (podając przykłady różnic cenowych). Można także przeczytać oficjalne stanowiska Adobe w sprawie ich polityki cenowej.

Używanie kopii oprogramowania zakupionych w USA jest legalne. Aktywacja i rejestracja przechodzi bez problemów, to samo z update. Nigdzie w licencji (EULA) dostępnej na ich stronie nie ma restrykcji terytorialnych (z wyjątkiem krajów objętych embargiem i zakazami eksportowymi) - przeczytałem dokładnie wersję angielską oraz polską. Różnica tkwi w wersji softu - tak jak napisał Śfieży, są wersje które można używać tylko na danym rynku, ale to jest zawsze opisane na pudełku. Wersja IE nie ma takich ograniczeń. Faktura i nośniki (plus odpowiednio opłacone cła, podatki itp w kraju docelowym) to wszystko. Tyle w kwestii legalności. Kwestie odliczania VATu itp leżą najczęściej w interpretacji właściwego Urzędu Skarbowego.
P.S. wiem już skąd webpremium ma informacje, ale może sam się*wypowie na ten temat...




Witaj

Informacje mam dokładnie z tego samego źródła co Ty. Przeczytałem uważnie licencję a nie słuchałem tego co mówią w Adobe Polska. Nie ukrywam że sam się wkręciłem w ten szwindel ale szybko wytrzeźwiałem mając na uwadzę to co piszę a nie to co się na forum mówi. Jednak chcialem znać opinie z Usa więc poświęciłem parę groszy i zadzwoniłem i tam. Powiedzieli mi dokładnie to samo co w licencji. Zakupiłem wczoraj oryginalny pakiet Webpremium z Usa zapłaciłem 5 tysięcy. Ludzie piszą po co kupować oprogramowanie tam skoro w Polsce po odliczeniu VATU wychodzi tyle samo. Gdyby było tak pięknie jak piszą to bym tak zrobił. Rozmawiałem z kilkoma radcami księgowymi i wszyscy mi mówią to samo. Oprogramowanie mogę odliczyć jeżeli jego wartość nie przekręcza 5 tysięcy złotych a więc zakup oprogramowania w Polsce mi się nie kalkuluje. A zrestą nie kupuje w Usa po to aby vaciora zabierać z powrotem tylko żeby mieć taniej a według mnie prawie 3.5 tysiąca robi dla mnie różnice

#50 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 21 grudnia 2009 - 21:39

@webpremium: doskonale Cię rozumiem. Od czasów CS3 EULA nie zmieniła się w tym względzie, co ostatnio pod wpływem tego wątku i Twoich doświadczeń zadałem sobie trud potwierdzić (jeśli będę miał zamiar kupować CS4 to tylko tak). Natknąłem się*w wielu miejscach na świecie na potwierdzenie legalności tak nabytego oprogramowania - oczywiście nigdzie nie ma oficjalnego pisemnego stanowiska Adobe w tej sprawie. Tak samo było z CS3.
@rafaello: slickdeals zbiera promocje, wyprzedaże i kupony rabatowe z amerykańskich sklepów internetowych. Promocje bywają np kilkudniowe. Trzeba czytać*opisy (czy to EDU, BOX itp), najlepiej zapytać sprzedawcy jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wersji i typu licencji oraz warunków dostawy. Najlepiej mieć kogoś w USA oczywiście.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych