Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Polskie czasopismo o Mac-ach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#51 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 sierpnia 2005 - 20:11

No i bardzo dobrze, że była krytyka. Póki co , konstruktywna. Layout jest obrzydliwy i raczej w podobie do internetowych serwisów oazowych a nie do porządnego pisma dla branży co by nie powiedzieć, zawodowców od obrazków. Hasło zostało rzucone, dotychczasowi twórcy niech rozwijają projekt bo warto. Bardzo dobrze się stało, że publicznie podzielili się swoją ideą, teraz wiedzą o niej odpowiednie osoby i z pewnością będą służyć w miare wolnego czasu swoimi umiejętnościami. Chętnie poczytam polski magazyn o maczkach, czy to w internecie czy to w łóżeczku, uprzednio zakupiony w kiosku. Niestety, teraz nie pomogę przy rozwoju projektu, nie będę ściemniał. Natłok pracy nie pozwala.

#52 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 20 sierpnia 2005 - 21:01

poproszę reeye aby stworzył dział Czasopisma na MyApple. Będziemy na bierząco informować o etapach pracy.Ponieważ społeczność z myapple beznamysłu zaoferowała pomoc(dziękuje Wam w imeniu K.G).

Nasze cele:
- doprowadzić do ładu Loyout - jeśli ktoś ma czas i chęci to bardzo proszę o pomoc. Nie musi być skomplikowany ... estetyczny i przejrzysty

- zgromadzić materialy na conajmniej 32 strony - czyli może pomóc każdy, wspierając swoim artkiem

#53 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 20 sierpnia 2005 - 21:16

ja jak juz napisalem moge od czasu do czasu cos skrobnac. mnie sie podoba szata graficzna czasopisma Linux + . moze by zrobic cos podobnego ? :) oczywiscie z applowskim zabarwieniem (jabluszka przy numerach stron etc)

#54 kaliope

kaliope
  • 74 postów
  • SkądUK

Napisano 20 sierpnia 2005 - 23:34

Jak już pisałam wczesniej ,mogę pomóc w projekcie wizualnym gazety:D Pierwsze moje pytanie brzmi>>>deadline<< :!: Wyjeżdżam w październiku zagranicę w celach naukowych i mnie nie będzie przez jakiś czas,ale będe miala dostęp do internetu,więc coś by się dało wykombinować.....

#55 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpnia 2005 - 09:16

propozycja nazwania czasopisma: MacTimes, iTimes, ....

#56 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 21 sierpnia 2005 - 09:25

hmm sam nie wiem, proponował bym "spolszczyć" nazwę, wkońcu to polska gazetka :)

#57 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpnia 2005 - 15:51

"Co w Mac'u piszczy" ;)

#58 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 21 sierpnia 2005 - 16:01

Mac'ówka! ;-)

#59 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 21 sierpnia 2005 - 16:55

a ja ... Moje Jabko , Moje Jabłuszko itp...
kożystając z możliwości wypowiedzenia się chciałbym zaproponować pewien pomysł... mianowicie nowe czasopismo połączyć razem z MyApple... hehe powiecie " no debil..." ale ja myślę że to świetny pomysł na przyszłość!
Jeśli dobrze wszystko zaplanujemy nasza praca może w przyszłości zaowocować i to nawet bardzo !!
Patrząc na dzisiejszą sytuację w Polsce jest o wiele lepiej niż przedlaty, a maczki są coraz bardzej popularne :) i musimy zapełnić tą lukę na rynku.

przytocze jeden przykład:
chodzi mi o czasopismo Exec, wydają gazetkę i prowadzą portal internetowy o Amidze. Tylko nie uwieżycie ale w Polsce zostało okoł 500-set Amigowców i nadal istnieją chociaź jest taki mały rynek!
Nie oto chodzi aby zarobic na was kase, tylko robic coś w tym kierunku bo jak my tego nie zrobimy to nikt tego nie zrobi.

to jak bierzemy się do roboty ?

[ Dodano: 2005-08-21, 19:33 ]
otrzymałem świetną makietę od BigMac-a
można pobrać z mojego iDisk-a (plik : makieta_by_BigMac) http://homepage.mac.com/krismiszcz/

mi bardzo się podoba!! a Wam jak ?

oki teraz ustalmy nazwę i bierzemy się za logo czasopisma

[ Dodano: 2005-08-21, 21:26 ]
Oki mamy świetne Logo !! oczywiści dzięki : BigMac
do pobrania na moim iDisk-u

[ Dodano: 2005-08-21, 21:32 ]
mi bardzo się podoba "Makówka" naprawde rewelacja !!

#60 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpnia 2005 - 09:48

Miał ktoś w swoich rękach czasopismo iCreate? Polecam uwadze.

#61 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 22 sierpnia 2005 - 12:09

No i makieta rządzi !!!!!! Wcześniej obiecywałem sobie, że nie będe się wtrącał w tym temacie, ale się nie mogłem powstrzymać :) Pomysł świetny z dużymi szansami na powodzenie. Gazetka nareszcie zaczyna wyglądać profesjonalnie, teraz pora zapełnić kartki treścią. Chętnie bym coś napisał, może jakiś felietonik, ale na razie nic nie obiecuję, bo mam teraz urwanie głowy we własnej redakcji, a potem wyjeżdżam na stypendium. Jeśli znajdę mieszkanko z netem to możecie liczyć na mój tekstwoy wkład.

#62 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 22 sierpnia 2005 - 13:22

a ja proponuję nazwę: iMenel :mrgreen:

#63 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2005 - 15:54

mi bardzo się podoba!! a Wam jak ?

A ja bym jeszcze nad tym trochę popracował, bo trochę czuje się w tym wszystkim "szybkie tempo". Mam kilka uwag zarówno do makiety, jak do jedynki czy samego logotypu, ale nie wiem, czy to dobre miejsce. Może lepiej skontaktować się na priv i poustalać pewne rzeczy? Jaki jest właściwie termin przygotowania tego wszystkiego?

#64 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 22 sierpnia 2005 - 16:28

Oczywiscie. Makieta jest całkowicie wstepna i przygotowana tylko dla ogólnego pogladu. Sama sprawa fontów jest jeszce nie roztrzygnieta (choc fonty sa freeware) to nalezaloby uzgodnic to z autorem fontu. Podobnie jesli chodzi o sam logotyp Apple nie wiem czy mozemy go uzywac w magazynie (podobny problem mial chyba kiedys code na forum). Jesli chodzi o logo to powiiny powstac co najmniej dwie odmiany jedna taka jak na pdf a druga w kontrze na potrzeby okladki gdzie lepiej sie komponuje (oczywiscie jesli sie spodoba). Sama makieta koniecznie musi byc poprawiona lecz niestety sam autor magazynu wspomnial ze dopiero rodzi sie caly pomysl wiec i ja musze poczekac aby przygotowac w pelni profesjonalna makiete (spisy tresci, stopki, uklady rozdzialow itp). Mysle ze podstawowy problem to darmowe fonty (zastosowalem Establo autorstwa bartka nowaka [barmee] ze wzgledu iz magazyn jest w 100% free) oraz sam zarys tematyczny magazynu.

#65 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2005 - 18:12

A jak i w czym miałoby to być w ogóle składane? Makieta makietą, ale potem musi to już iść do produkcji. Jeżeli przyjmiemy, że ostylowaną makietę przygotowujemy na przykład pod InDesigna (?), to chyba nie ma co się szczypać i należy wykorzystać fonty dostarczone z tym programem. W grę wchodzi chyba tylko ID lub QXP, chociażby ze względu na słowniki i ewentualny zamiar wydawania wersji drukowanej.

#66 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 22 sierpnia 2005 - 18:31

Ladnie :-))) Oby tak dalej...

#67 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 22 sierpnia 2005 - 18:50

A jak i w czym miałoby to być w ogóle składane? Makieta makietą, ale potem musi to już iść do produkcji. Jeżeli przyjmiemy, że ostylowaną makietę przygotowujemy na przykład pod InDesigna (?), to chyba nie ma co się szczypać i należy wykorzystać fonty dostarczone z tym programem. W grę wchodzi chyba tylko ID lub QXP, chociażby ze względu na słowniki i ewentualny zamiar wydawania wersji drukowanej.


Tak jak pisalem na priv Krismiszczowi osobiscie stosuje QXP lecz ze wzgledów finansowych calego projektu(ktory jest za friko) uzyłem InDesigna (pakiet Adobasów ma prawie każdy).Jesli chodzi o fonty moge zastosowac te z InDesigna (choc przyznam szczerze ze nie bardzo pasuja do tego typu magazynu). Oczywiście font Establo moze byc uzywany ale tylko jesli gazetka bedzie za darmo, czyli nikt z redakcji lub autorów nie bedzie pobierał opłat itp.

Wersja drukowana jest chyba nierealna (nie ze wzgledów produkcyjnych, gdyz makieta jest w CMYKu ze spadami itp..) bo koszty sa spore, a widze ze chlopaki nie maja kaski i tyle :wink:

Jesli projekt rozwinie sie na dobre mozemy drukowac nawet 200 tys egz. lakier UV4+4 :mrgreen:

#68 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2005 - 19:04

te wszystkie projekty ktore sa na idsku jakos mi nie podchodza estetycznie ;) sorry ale tak jest ;] jakos kolory nie podobierane( nie wspomne juz o tej tapecie tygrysa i pozniej tych bialych wstawek:| ) pod logo mozna by bylo umiescic taki tekst " Mac"i i wszystko na temat! " podoba mi sie ten text i gdyby go jeszcze oproawic w jakies fajne logo i fajna okladke to prezentowalo by sie niezle ;) pozdrawiam, chriss

#69 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 22 sierpnia 2005 - 21:56

sorry ale jestem dziś troche rozkojażony :) jutro odpowiem :) 18 lat... :wink:

#70 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2005 - 22:16

18 lat... :wink:

[scroll:89eaaa236a]STO LAT, STO LAT, NIECH ŻYJE, ŻYJE NAM!!![/scroll:89eaaa236a]

#71 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 sierpnia 2005 - 09:23

oki...spoko ...dzięki :)

....zachęcam do słania swoich prac, bo w końcu trzeba czymś ją zapełnić :wink:
każdy artek dotyczący Apple, nawet jakieś wywiady...ktoś nawet proponował z Kubą "Powiatowym".

myapple my dopiero co zaczynamy( krytyka bardzo się przydaje) i chcemy poznać opinnie innych, co do napisu pod logo proponuje: " Mac i wszystko jasne ;-)"

#72 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2005 - 17:50

co do napisu pod logo proponuje: " Mac i wszystko jasne Wink"



Mac i jestes w domu ;)

#73 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2005 - 18:56

....zachęcam do słania swoich prac, bo w końcu trzeba czymś ją zapełnić :wink:
co do napisu pod logo proponuje: " Mac i wszystko jasne ;-)"

Hm, a może warto byłoby, żebyś po tych wszystkich gorących dywagacjach napisał coś w rodzaju briefu, przynajmniej dla tutejszych plastusiów: jak to się ma w końcu nazywać, jakie ostatecznie hasło i tego typu rzeczy. No i męska decyzja: tylko PDF czy również forma drukowana - jeżeli docelowo tylko na ekran, to można "poszaleć" z formatem periodyku i wcale nie musi to być A4, które jest niezbyt dopasowane do proporcji ekranu.

#74 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 sierpnia 2005 - 19:18

żałuje ale nie mam do tego prawa, pomysł nie był mój i nic sam nie moge zarządzać. staram się doprowadzić sprawę do końca i zachęcać ludzi do pomocy. Co do pomysłodawcy K.Guranowski z W-wy, urwał mi się kontakt - wogle nieodpowiada na gg. Ogłosiłem to za jego zgodą, ale dziecinnie się zachował i postanowł milczeć po słusznej krytyce. Więc w tej chwili czuję się odpowiedzialny za to wszystko i czekam na jego odpowiedz!

#75 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2005 - 19:26

tylko PDF czy również forma drukowana



sad troche pomeczyc i zaproponowac reklamy na gazetce w zamian za kase na druk:> jesli nie sad to moze cortland ;]


ale dziecinnie się zachował i postanowł milczeć po słusznej krytyce.


jesli sie chlopak wystrtaszyl to ktos z forum by sie tym zajol bo gazetka to bardzo ciekawy pomysl na poszerzenie grona Mac Userow ;]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych