Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Polskie czasopismo o Mac-ach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#1 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 09:53

Witajcie !

Na prośbę mojego znajomego chcialbym ogłosić że prace nad nowym czasopismem o komputerach Apple zbilża się końcowi.

Nr 1 MacDays będzie dostępny w formacie pdf za darmo.
Kontakt z Redaktorem: krzysztof.guranowski@wp.pl

Apel do Was wszystkich, poszukujemy chetnych do pisania artków na każdy temat związany z Apple.

#2 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 18 sierpnia 2005 - 10:01

Ciekawa inicjatywa :-) , coś wiadomo więcej o czasopiśmie ?

#3 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 18 sierpnia 2005 - 10:15

Ja kiedyś kupiłem cztery numery macmaga a piąty już się nie ukazał. :cry: Jakby nie patrzył - tęsknię za makowym czasopismem i bardzo mile mnie ta wiadomość zaskoczyła 8) 8) 8)

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2005 - 10:25

Apel do Was wszystkich, poszukujemy chetnych do pisania artków na każdy temat związany z Apple.



:) my tez

#5 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 18 sierpnia 2005 - 10:35

Alez Reeye, wcale nie jest powiedziane ze czasopismo nie moze powstawac we wspolpracy z uzytkownikami myapple.pl. Moze by tak mala zmiana nazwy czasopisma? :)

#6 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 18 sierpnia 2005 - 10:50

Czasopismo jest do czytania, a forum również po to aby się poudzielać :lol:

#7 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 11:03

tak, bardzo prosił bym o waszą pomoc.
jesliu ktoś chce dostać próbny materiał czyli okładki i inne wyglą Czasopisma chetnie wyślę na email.

padła propozycja wydawania czasopisma w wersji papierowej, koszt druku to około 3zł
Jeśli zgromadzimy odpowiednie środki finansowe, możemy rozprowadzać gazete wysyłkowo.

kontakt techniczny: krismiszcz@wp.pl

Naprawde, poszukujemy chętnych, może w śród was jest jakiś talent dziennikarski

#8 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 18 sierpnia 2005 - 11:21

Wielu z uzytkownikow tego forum to ludziska majacy cos wspolnego z DTP, dziennikarzami i reszta gawiedzi. Ja moglbym pomoc jesli chodziloby o program TV (montaz itp), z papierowymi periodykami mam tyle wspolnego ze czasem kupuje. Ale faktem jest, ze cos papierowego moglo by sie znalezc w kioskach. Jakby jeszcze udalo sie wykombinowac insertowa plyte CD/DVD to juz pelnia szczescia... A byloby czym takiego CD zapchac, z pewnoscia... Jeszcze inna sprawa ze wsrod uzytkownikow Maczkow jest wielu tzw znanych ludzi. Oni rowinez mogli byc kolem napedowym ewentualnej promocji takiego czasopisma. Wiadomo o Kubie Wojewodzkim, ktory w Maczku rozkochany jest. Wiem tez o jeszcze jednej dosc znanej i lubianej postaci ktora sie wlasnie waha i zastanawia nad kupnem PB... Swoja droga, mogliby sie rowniez pojawic na tym forum, trza ich moze tylko jakos powiadomic o istnieniu takiego miejsca?

#9 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 11:38

tak, narazie to są tylko fudamenty.
wersja papierowa to bardzo dobry pomysł, ale rozprowadzana drogą pocztową, bo niestety RUCH pobiera ogromnne opłaty za dystrybucje.
Drugą bardzo ważną sprawą jest nakład, im większy tym koszt wydania gazety jest stosunkowo mniejszy!

Owszem, wywiady w gazetach napewno by się przydały, to jest bardzo dobry pomysł na promowanie czasopisma.

a i powtarzam gazeta w wersji PDF jest ZA DARMO !!

#10 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 18 sierpnia 2005 - 11:41

Jejku super by było, jakby takie pisemko ożyło. Sam z chęcią zaprenumeruję :)) Powodzenia

#11 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 11:45

prenumerta będzie tylko wtedy kiedy czasopismo bedzie w wersji papierowej.

#12 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2005 - 12:12

Czasopismo jest do czytania, a forum również po to aby się poudzielać


myapple.pl to nie tylko forum ( tak na marginesie )

#13 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 12:19

http://homepage.mac....leSharing1.html
z tego linku możecie pobrać ogólny zarys gazety, wszystkie uwagi proszę kierować do mnie krismiszcz@wp.pl

#14 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 18 sierpnia 2005 - 12:34

Koszt druku 3zł?? To Wy to chcecie laserówką drukować?? Na papierze z odzysku?

#15 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 12:41

tak mi odpowiedzieli dziś rano gdy dzwoniłem w tej sprawie. Format A4, cienki papier kredowy, zdjęcia małego formatu(oczywiście kolor) , 32 strony no i zszycie cena 2.90 za szt z VAT-em przy druku 500szt. sorry że was tak zaskoczyłem, ale kolega wzią się ostro do pracy, planowaliśmy zapowiedzieć gazet w Listopadzie zostałem zawalony emailami, więc prosze o cierpliwość gdy bedziecie czekać na odpowiedz!

#16 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2005 - 12:57

Ok czekamy na pierwszą bete, a na razie pozostaje życzyć udanej i efektywnej pracy (rodacy )

#17 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 18 sierpnia 2005 - 12:59

No to fajnie. Podoba mi się taka idea. Ale uważam, że nie warto do wersji drukowanej dokładać płyt CD/DVD. Żyjemy w dobie Internetu, gdzie całe oprogramowanie można pobrać z sieci. Zgadza się - sprzedaż wysyłkowa to dobry pomysł. Ewentualnie można wystawić na Allegro aukcje typu "Kup Teraz" z możliwością zakupu magazynu...

#18 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 sierpnia 2005 - 13:06

3 pln to jak najbardziej realna cena, ale samego druku (trzeba jeszcze liczyć szereg innych dodatkowych kosztów - nie mówię tu o blachach).

Co do współpracy, ja specjalistą od maków nie jestem, ale dopóki czasopismo się nie rozrośnie do rozmiarów wielostronicowych (czyli dopóki wolontariat będzie zajmował mi najwyżej dzień pracy) to mogę pomóc w składaniu tekstów i projekcie lyoutów, ewentualnie logotypu pisma. nie obraź się Kris, ale jeśli chodzi o to to jest maniana. Jest dość nieczytelnie i dużo literówek. Nie wiem jak u was z licencją na bardziej profesjonalne oprogramowanie typu InDesign, albo cóś takigo? O ile byłby to pdf za darmo to chyba można spróbować zrobić to na jakimś tryoucie.

A tak poza tym to szczerze trzymam kciuki i kibicuje!!

#19 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 18 sierpnia 2005 - 13:16

A może po prostu Pages? :D

#20 Plum73

Plum73
  • 34 postów

Napisano 18 sierpnia 2005 - 14:14

makówka ekstra pomysł fajny zin bardzo potrzebny

#21 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 14:33

Janek, wybacz :) ale ja tego nie pisałem i nie składałem. Wyraźnie jest napisane kto jest autorem Krzysztof Guranowski , a ja się nazywam Krzysztof Maruszak i chyba jest to spora różnica :mrgreen:
Jak wcześnij pisałem, zostałem poproszony przez kolege abym zamieścić informacje na temat Czasopisma i powiadomił was o tym fakcie...

Wszystkie pomysły, pytania to krzysztof.guranowski@wp.pl (a krytyka bardzo się przyda)

Ja się ograniczam do spraw technicznych 8)

[ Dodano: 2005-08-18, 15:36 ]
co do Allegro to bardzo dobry pomysł, ale narazie Czasopismo planowane jest w wersji pdf do pobrania za darmo z sieci (iDisk)

#22 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 sierpnia 2005 - 14:54

nie pomyliłem Cię z autorem, myślałem po prostu, że jesteś jakoś bardziej związany z tym pisemkiem (jako jeden ze współautorów). pozdro

#23 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 15:30

wiesz ja go też dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłem :) ale pomysł był już dawno... więc czekam na sugestje lub kierujcie je od razu do K.Guranowskiego

#24 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 18 sierpnia 2005 - 16:21

witam! to moj pierwszy post na tym forum. zeby nie bylo - jestem uzytkownikiem PC ale od dluzszego juz czasu interesuje mnie architektura PPC. jakis czas pisalem felietony do regionalnej gazetki, pisywalem tez arty na temat zastosowania linuksa w firmie.mysle ze warto by co jakis czas wrzucac arty o linuksie na Maczkach. bardzo podoba mi sie pomysl z wywiadami. tyle ze forma dystrybucji -poczta- oznacza w zasadzie ograniczenie dostepnosci pisemka i w praktyce moze sie okazac ze beda je kupowac tylko ludzie ktorzy juz maczka maja a nie Ci ktorzy chca go kupic. pozdrawiam M.

#25 jamez

jamez
  • 22 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 sierpnia 2005 - 17:27

No, to ja też się zgłoszę ;) Jako tłumacz param się też trochę dziennikarką, więc gdybyście potrzebowali ładnego i zgrabnego tłumaczenia jakiegoś angielskojęzycznego artykułu / recenzji itp. to nie wahajcie się ani chwili ;) Pozdrawiam, ATS




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych