Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Polskie czasopismo o Mac-ach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#26 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 17:42

oki, dzięki...zgłosiło się sporo osób, adresy przekazałem do K.Guranowskiego.

#27 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 18 sierpnia 2005 - 18:06

A właściwie, to nie możnaby np. dać do druku materiałów z MyApple.pl?? Wiele osób pewnie chętnie by przeczytało test iBooka (zakładając, że mają ograniczony dostęp do neta, czy nie czytają regularnie MyApple). Byłaby to także reklama seriwsu... Jeśli jeszcze poszukujecie osób pomocnych przy produkcji tego magazynu, to mogę się zgłosić do tłumaczenia artykułów. Niedługo powstanie moja nowa stronka Makowa, to artykuły na niej umieszczone będziecie mogli puścić w magazyn...

#28 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 18:50

o widziesz bedzie bardzo miło. tylko teraz czekam na dezycję kolegi...co on dalej chce robić, bo taki Magazyn w wersji papierowej to nie głupi pomysł. Moim zdaniem magazyn powinien bardziej udeżać w osoby będąc na platformie PC i ich kierując w stronę Apple. Taka promocja produktów Apple :wink: jeszcze raz dziękuje za tak duży odzew z waszej strony !

#29 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 18 sierpnia 2005 - 18:56

Heh... a macie wsparcie SADu? W końcu to im powinno najbardziej zależeć na promocji Maka... Magazynem robimy im klientów - wypadałoby, żeby chociaż w jakiejś części sponsorowali przedsięwzięcie... Mieszkam piętro nad drukarnią. Więc się dowiedziałem jak to jest z cenami druku i za chiny nie wychodzi 3zł za 30 stron A4 w kolorze na papierze kredowym... Chyba, że będzie masa reklam/sponsorów...

#30 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 18:58

słuchaj tak mi powiedzieli w Lublinie pod warunkiem druku 500 egzemplarzy !! czyli 16 kartek formatu A3 ....to sugerujesz że się pomylili w obliczeniach :?: jak możesz to zapytaj jak jest u Ciebie?

#31 jastuspl

jastuspl
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2005 - 19:59

Witajcie!!!

Jestem bardzo rad i szczęśliw na tak duży odzew. Oczywiście zastanawiam sie nad wydaniem wersji papierowej i jesli to bedzie mozliwe to dolaczeniu CD-ka z aplikacjami.

Jak mój Dobry Kolega Krimiszcz podał na krzysztof.guranowski@wp.pl moźna dowiedzieć sie wiecej oraz zgłaszac uwagi, propozycje i chec wspolpracy.

#32 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 18 sierpnia 2005 - 20:04

IMHO bardzo dobra inicjatywa i jesli taka gazetka wyjdzieto z checia zaprenumeruje :) a w ramach wolontariatu sam czasami moge cos przetlumaczyc z englisza :) pozdrawiam. M

#33 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 18 sierpnia 2005 - 20:09

Hmm... wcześniej tego nie zauważyłem... właśnie ściągnąłem pliki próbne i... no cóż, jeśli będzie to tak wyglądać, to ani piecowcy ani makowcy nie będą zachwyceni... :x

1.) Z całym szczacunkiem - szata graficzna jest do bani. Wygląda strasznie chałupniczo. Była robiona w Wordzie czy co? Weźcie jakiś szablon z Pages i już będzie znacznie lepiej. A jak nie, to poszukajcie kogoś, kto się lepiej zna na DTP i grafice...

2.) Jak już jest sekcja z linkami, to przydałby się opis, do czego prowadzą. I powinny to być jedynie polskie stronki.

3.) Newsy to nienajlepszy pomysł. Zwłaszcza, jeśli kierujecie magazyn do pecetowców.

4.) Może rozbuduję informację, co mi się nei podoba głównie w wyglądzie.
* kolory (za dużo, wygląda jak gazeta dla dzieci...)
* żadnych wygładzeń - sztywne prostokąty słabo wyglądają...
* czcionka pochyła w newsach
* układ grafiki - naćkana i przeszkadza w cztaniu tekstu
* parę innych mniejszych spraw

Małe porady:
1.) Określcie główną grupę odbiorców: PeCetowców (mają ich zachwycić Maki), Macowców (magazyn ma być przydatny - porady, artykuły, testy, tipsy)
2.) Załatwcie porządny design.
3.) Użyjcie lepszych narzędzi (InDesign? QuarkXPress? Ewentualnie Pages?)
4.) Znajdzcie specjalistę od wydawania gazetek.
5.) Wzorujcie się na MacMagu - na prawdę profesjonalnie zrobione pod każdym względem.

Pozdr. i Powodzenia

[ Dodano: 2005-08-18, 21:14 ]
Zapomniałem powiedzieć o literówkach... bez komentarza...

#34 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 20:38

bardzo dobre uwagi, napewno nakierujesz go na dobrą drogę :)

#35 jastuspl

jastuspl
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2005 - 20:43

Cos Ty? Pozjadales rozumy?

Magazyn robie w Pages na podstawie jednego z szablonow.

Poprawilem text. Teraz text jest na czarno w jednej czcionce, a dzialy tematyczne w innej i na czerwono.

Jesli Ty taki genialny to pomysl o ladnym wygladzie strony tytulowej.

[ Dodano: 2005-08-18, 22:15 ]
Szukam redaktorow do dzialow.

Na razie jest dzial News, hardware, porady.

Jesli macie pomysly na inne dzialy lub ich prowadzenie to piszczie na krzysztof.guranowski@wp.pl

#36 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2005 - 21:17

fakt, projekt troche kiepawy jest ale to dopiero poczatek i redaktor szuka pomocnikow ktorzy zajeli by sie wygladem. aby ktos ze swiata PC chcial to kupic to przydaly by sie rowniezj informacje o tzw "switch". osobiscie malo moge zaoferowac, poniewaz nie zajmuje sie takimi rzeczami profesionalnie. postaram sie cos o ipodach wymyslic ale narazie marnie u mnie z czasem - ostatnio nawet doglebniej forum nie przegladam :| :|

#37 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 21:32

ja oprócz reklamy :mrgreen: ...mogę zaoferować pomoc w dziale moding

#38 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 18 sierpnia 2005 - 22:06

To jest PAGES??? Miałem o tym programie chyba zbyt duże mniemanie :oops:
Nie mam go, ale te template'y, które widziałem w necie wyglądały znacznie lepiej... :roll:

Ja nie jestem "genialny". Nigdy nie robiłem gazetki, ale zdecydowanie dużo gazet czytam i wyglądają one "troszkę" inaczej... ;-) (wiadomo: pieniądze - ich stać na świetnych projektantów)

Sorka, ale mówię, to co myślę. A myślę, że do MacMaga ten projekt się nie umywa... (zobaczymy jak to się zakończy...)

#39 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 18 sierpnia 2005 - 22:12

Myślę, że to tylko wstęp, więc nie powinno być źle. Do redaktora naczelnego już napisałem, zobaczymy co będzie :roll: .

#40 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 sierpnia 2005 - 22:24

bardzo się cieszę że Ty sys się w to angażujesz :) jak bedzie zebranie zarząd MacDay`s masz moje poparcie :wink:

#41 kaliope

kaliope
  • 74 postów
  • SkądUK

Napisano 18 sierpnia 2005 - 22:40

Pomysł z gazetą jest REWELACYJNY!!!! oglądałam pdf-a.....no i musze powiedzieć,że pod względem informacji wizualnej projekt jest kiepski :? Ale myślę,że wszystko jeszcze przed NAMI :D Zajmuje się projektowaniem graficznym i nie są mi obce takie historie,więc jak mogę jakoś pomóc to BARDZO CHĘTNIE :D

#42 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 18 sierpnia 2005 - 23:16

nie podoba mi się nazewnictwo... wszędzie angielskie nazwy... macnews, myapple. mac2day, macday... a może tak "Dziennik Makowca"? Wymyślcie coś oryginalnego!

#43 jastuspl

jastuspl
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2005 - 10:18

Witajcie!!!

Właśnie pracuje nad poprawioną wersją magazynu. Zmieniam jej layout, oraz zmieniłem jego nazwe na the Mac Daily i zgodnie z sugestiami innych na forum kasuje dział News, poniewaź uznaje że do krotkich informacji służą serwisy internetowe.

Wysłałem kopie 2 pierwszych stron krimiszczowi, ale jak ktos bedzie chciał to moźe mnie prosić o wysłanie mu próbki.

UWAGA!!!
Poszukuje kogos kto zna się dobrze na pisaniu stron WWW. Potrzebna jest strona domowa magazynu, na ktorym byłby rodzimy serwer downloadu magazynu + umieszczanie magazynu na stronach innych uźytkowników.

Jeśli ktoś jest chętny do napisania nieskomplikowanej strony WWW, to prosze pisac na maila krzysztof.guranowski@wp.pl i GG: 2452125.

#44 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 19 sierpnia 2005 - 13:40

oki zamieściłem nowy wygląd gazetki http://homepage.mac.com/krismiszcz
polecam plik "super 1-2"
oki, proszę uwagi i sugestie kierować do K.G

#45 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 19 sierpnia 2005 - 19:34

Zamienił stryjek siekierke na kijek... nie bierz tego do Siebie ale kibel :roll: Podaj wymiary ilość stron ogólny zarys i "skrecimy" makietke :wink:

#46 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 19 sierpnia 2005 - 23:53

porównywanie nowego czasopisma do macmaga? Tamte chłopaki zgarnęli swojego czasu pewną nagrodę za fajne okładki. Wyluzujcie z lekka. Jeśli chodzi o mnie to z całego serca kibicuję :P Pozdrawiam

#47 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 sierpnia 2005 - 09:27

Ja też kibicuje, wiem że nie ?ędzie wam łątwo, ale trzymam kciuki. Co do szaty.... wyluzujcie, coś mniej kolorowego prostego, to co podaliście jest co najmniej słabe, po prostu kibel, jak już BigMac zauważył. Za dużo kolorów. Prostota i treść to mogą być atuty, kilka osób z forum zajmuje się DTP (m.in. ja) może ktoś porzuci jakiś prosty szablon. Moja rada, uproście szate graficzną, skupce się na treści, grafika z czasem się poprawi. To jest tylko moja opinia i nie ma na celu was zniechecić, bo wasza inicjatywa jest słuszna. powodzenia

#48 kaliope

kaliope
  • 74 postów
  • SkądUK

Napisano 20 sierpnia 2005 - 10:24

Ta gazeta, nie może wyglądać tak amatorsko. To zaprzecza całej idei Macintosha, który jest zaprojektowany od A-Z. Myślę,że nie należy się z tym śpieszyć, dobre projekty wymagają czasu. :D

#49 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 20 sierpnia 2005 - 13:24

Jako jeden z redaktorków apeluję. Osoby chętne do pomocy przy zmianie layoutu proszę o kontakt :idea: . Czeka was ogólnopolska kariera w jedynym polskim magazynie maczkowym :mrgreen: .

#50 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 20 sierpnia 2005 - 16:55

ja narazie gromadzę materiały o modowaniu produktów apple.

...ale bez jaj, sys ma rację, Redaktor K.Guranowski poszukuje kogoś kto by odpicował gazetkę. w nagrodę ta osoba będzie wymieniona w dziale "Redaktorów" i tworców :mrgreen:

....tylko była zbyt duża krytyka...cchyba się obraził na Nas :|




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych